Aygıtlar

Teknoloji temelli sosyal inovasyonlar üreten YGAGA (Young Guru Academy) ve Vestel tarafından üretilen dünyanın en akıllı bastonu WeWALK, CES 2018’018’de (Tüketici Elektroniği Fuarı) sergilendi.

Popular Science (Turkey) - - İÇINDEKILER -

Görme engellilerin sosyal hayata özgürce katılabilmesi için geliştirilen WeWALK, üç devrimsel fayda sunuyor: Engel Algılama: Göğüs ve baş hizasında önüne çıkabilecek tabela, direk, ağaç dalı gibi engelleri kolaylıkla algılar ve uyarır.

Telefonla Entegrasyon: Bluetooth ile akıllı bastona bağlandığı zaman, bildirimler takip etme ve entegrasyonları sayesinde navigasyon alma gibi özellikler sağlar. Açık Platform: Açık platform, geliştiriciler için kolay ve güvenli erişim sağlar ve WeWALK çeşitli mobil uygulamalara ve servisleree kolaylıkla entegre olarak, yeni özelliklerkler kazanır. WeWALK, jiroskop, ivmeölçer, pusula, titreşim motorları, mikroişlemci, touchpad, mikrofon, hoparlör ve bluetooth gibi üst düzey teknolojileri içeriyor. Uzun süre kullanılabilmesi için, güçlü bir yeniden şarj edilebilir pil, donanımın içinde sabit olarak sunuluyor. WeWALK’a entegre olan ilk uygulama YGA ve Turkcell iş birliğiyle hayata geçen, 200 bin engellinin hayatını kolaylaştıran Hayal Ortağım oldu. Hayal Ortağım’ın Yol Arkadaşım teknolojisi sayesinde, WeWALK görme engellilere alışveriş merkezlerinde gitmek istedikleri mağazaya kadar eşlik edecek. Teknoloji temelli sosyal inovasyonlar için tam bir birlikte başarma örne-örneği olan WeWALK akıllı bastonun tasarımı, 10 yılı aşkın süredir Görme Engelliler için teknolojiler üreten ve GSMA, MIT Yılın İnovasyonu ödüllerini alan YGA’ya ait. Vestel ise, Avrupa’daki en büyük fabrika olan Vestel City’nin kapılarını WeWALK için açarak, projenin gerçekleştirilmesi için gereken mühendislik ve üretim desteğini sağladı. ABD’nin Las Vegas şehrinde gerçekleşen Tüketici Elektroniği Fuarı’nda büyük ilgi gören WeWALK Akıllı Baston’un yakın zamanda ABD ve İngiltere’ye ihracat edilmesi ile ilgili çalışmalar devam ediyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.