Sınır polisine gülümseyin

Popular Science (Turkey) - - SAHADAN ÖYKÜLER - KELLY FORD, JETBLUE’NUN HAVALIMANI OPERASYONL ARI ÇALIŞANI

Bazı müşterilerimiz Boston Logan Uluslararası Havaalanı’nda kapımıza geldiklerinde biniş kartı istemeyişimize şaşırıyorlar.JetBlue kısa süre önceAruba’yayapılan uçuşlariçinbiryüztanımaaygıtınıhizmetesoktu.Sadeceaygıtabakıyorsunuz,fotoğrafınızıçekiyor,pasaportfotoğrafınızdan sizi tanıyor ve yürüyüp uçağa biniyorsunuz. Gördüğümkadarıylayolcularbusüreçtençokhoşnut.

Bazıyolcular,özellikledeKarayipler’dekidevremülklerine sıksıkgidipgelenlersistemealıştılarbile.Zatensürekliyaptığımızözçekimlerdenpekfarkıyok.Küçükçocuklarözelliklebayılıyorlaramakullanabildiklerinde.Kamerayerden1,5 metre yüksekte olduğu için genelde boyları yetmiyor. Bazen anne babaları onları kucaklayıp kaldırıyor. O da işeyaramayıncabozuluyorlar,bizdeonlarısevindirmekiçinpilot broşutakıyoruz.

Bana asıl komik gelen, insanların bu şipşak fotoğrafta nasıl göründüklerine bu kadar önem vermesi. Bazısı “Ay, fotoğrafımkorkunççıktı.Tekrarpozverebilirmiyim?”yada “Öff,tıpkıannemebenzemişim”diyor.

Tabii bir de kameraya bakıp komik surat yapanlar var. Kendilerini tutamıyorlar, özellikle de kalabalık tatilci grupları. Neyse ki yazılım için gülmenizin ya da dil çıkarmanızın bir önemiyok. Sonuçtayüz hatlarınıza bakıyor. Oyüzden, ifadeniz ne olursa olsun tanıyor sizi. Fakat bir tek konuda baltayı taşa vuruyor. O da gözlük. Kamera için gözlük, dil çıkarmaktandahabüyüksorun.Oyüzdeneniyisigözlüğünüzünüzüçıkarmanız.çıkarmanız

Sara Chodosh

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.