Ş

Pozitif - - ŞAMANIZM -

amanik yolculuk, Şamanik şifa, Şamanik rüya ve çevre kirliliğine karşı ruhsal yöntemleri kullanma konularında eğitimler veren Simin Işık Uysal, dünyaca ünlü Şaman Sandra Ingerman’ın öğrencisi. Uluslararası Şamanizm öğretmen ve uygulayıcıları üyesi olan Simin’in geçtiğimiz haftalarda çıkan ‘Karanlıkta Görenler’ adlı kitabı içimizdeki Şamanla nasıl tanışacağımızı anlatıyor. Kitapta erk hayvanlarını bulmaktan Şamanik şifaya, alt-orta ve üst dünyaya yolculuklardan rüyalar aracılığıyla rehberlik almaya kadar çok geniş bir yelpazede rehberlikler ve teknikler var. Düşleyen herkesin biraz Şaman olduğuna inanan Simin Işık Uysal, Şamanizm’i hayatlarımızı iyileştirmede nasıl kullanabileceğimizi anlattı.

sal Uy ık Iş hayal gücümüzle çevremizi n i m şekillendiririz. Bunlar insan

Si olarak temel özelliklerimiz, doğamızda var. Amazon’da yaşayan Kagwahiv halkı, “Düşleyen herkes biraz Şamandır” der. Yani aslında, tüm insanlar temelde Şamanlarla aynı becerilere ve yeteneklere sahip. Şamanın farkı, geçirdiği inisiyasyon ve uzun yıllar süren eğitimi ile bu yeteneklerini ustalık derecesinde geliştirmiş olması. Şamanik yetenekler, doğal yetenekler olduğu için, herkes bunları farklı derecelerde geliştirebilir ve yaşamında Şamanik yaklaşımı kullanabilir. Hepimiz yapbozun bir parçasıyız. Hem kendi yaşamlarımızda hem çevremizde hem de dünyada olumlu değişimler yaratabiliriz. Bence önemli olan da bu. gücümüzle bağlantı kurabilir ve hem kendi yaşamımızda hem parçası olduğumuz toplumda hem de yeryüzünde olumlu değişimler yaratabiliriz. Gerçek gücün anlamı da enerjimizi bunlar için kullanmak. Buradaki basit Şamanik teknikleri problemlerimizi çözmek, bireysel olarak gelişmek ve evrilmek için kullanabiliriz. Şamanik tekniklerden insanın önce kendisinin yararlanması, zamanla tüm yaşam ile bağlantısını gitgide güçlendirmesine neden olur ve sonunda bundan bütün gezegen şifalanır. Hepimiz yapbozun bir parçasına sahibiz.

Kitapta, bu potansiyele ulaşmak, kendi ruhsal gücümüz, içgörü, rehberlik ve şifa kaynaklarıyla bağlantı kurmak için hayatımıza katabileceğimiz temel Şamanik uygulamaları paylaştım. Bunlar da Şamanik yolculuk, rüyalar, doğa ve onun döngüleriyle yeniden bağlantı kurmak, işaretler ve tesadüflerle çalışmak ve bunları yaparken sezgilerimize güvenmek.

Son olarak şunu söylemek istiyorum. Şamanizm’in “görünmeyen dünyaları”, rüyalar, sezgiler, dişinin bir veçhesi. Her şeyde uyum ve dengeyi gözeten Şamanizm, bizi içimizdeki Tanrı ve Tanrıça’nın, eril ve dişinin de dengesine davet eder. Bir ümidim de kitabın okuyucuya, dişinin veçhesi olan doğayı, rüyalarını, sezgilerini ve dişinin görünmeyen, unutulmuş, baskılanmış ve hak ettiği değeri görmeyen diğer yönlerini de onurlandırmak için esin vermesi.

“Hepimiz yapbozun bir parçasıyız. Hem kendi yaşamlarımızda hem çevremizde hem de dünyada olumlu değişimler yaratabiliriz. Bence önemli olan da bu.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.