İ “

Hayatımızdaki olumsuz duygulara ve bunların yarattığı hallere veda etmeye istekli olduğumuzu sanıyoruz ama bazen aslında yaşamımızı o negatif duygulara bağımlı olmamız sayesinde sürdürüyoruz. Fark edelim; bırakmaya gerçekten gönüllü müyüz?

Pozitif - - YAZAR -

çindeki Sen” kitabının yazarı olan Özlem Hatipoğlu bir duygu terapisti. Saint Benoit Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdikten sonra bir süre serbest avukatlık yapan Hatipoğlu, o süreçte mutlu olmamış. “Şimdi tam olarak istediğim hayata sahibim; enerji terapisti olarak çalışıyorum, seanslar yapıyorum, seminerler veriyorum. İlk kitabımı yayınladım. İnsanlara, ben yapabildim, siz de yapabilirsiniz diyorum, onları bu konuda cesaretlendiriyorum. İnsanların kalplerine dokunuyorum, onların duygusal durumlarını düzeltmelerine destek oluyorum. Bundan daha büyük bir mutluluk yok, inanın” diyor. Hayatında değişim yapmak isteyenlere tavsiyesi ise kısa ve öz: “Bırakmaya hazır olun, razı olun, hevesli olun” diyen Hatipoğlu, kendisini şöyle tanımlıyor:

Bunu hiç düşünmedim ama olabilir. Geçen günlerde ‘Yorgun’ soyadlı biri ile tanıştığımda anlam veremediğim bir şekilde enerjim düşmüş, kendimi yorgun hissetmiştim. İsimlerin enerjilerinin bilinçaltında mutlaka bir etkisi vardır ama ben özel olarak isimlerle hiç çalışmadım.

Genelde üzüntülerini ve korkularını toplayarak bana geliyorlar. Kimileri yıllarca bu duygulardan kurtulmak için uğraş vermiş insanlar. Ne zaman ki bu uzun süreçlerden yılıyorlar; o zaman destek arayışı başlıyor.

Haklısınız. Sevgilisinden ayrılıp gelen çok danışanım oluyor. “Unutmak istiyorum” diye geliyorlar.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.