DENE YİME TESLİ M OLUN

Pozitif - - YAZAR -

sebeple, tüm beklentileri dışarıda bırakarak çalışmaya katılım, iç bilgemizin bizim için getirdiği deneyime teslim olmamızı kolaylaştıracaktır. bir sıkışmışlık duygusu, hissi yaşamıştır.

Üçüncü matriks, kanalın açılmaya başladığı ve bebeğin kanala girdiği dönem. Burası çok enteresan bir yer çünkü içinde hem acıyı hem de zevki barındırıyor. Burada inanılmaz bir agresyon var, o agresyon olmasa bebek dışarı çıkamaz.

Dördüncü matriks, bebeğin artık kanaldan çıktığı ve hemen arkasından gelen bölümdür. Burası da çok önemli çünkü bebeğin anne ile yapacağı ilk göz kontağı, anneyi ilk hissedişi ve ondan sonra gelen iki sene kişinin insanlarla nasıl bir bağlanma ilişkisi olacağını, kendisine ve hayata nasıl bakacağını ve bağlanacağını tasarlayan dönem burası. Bu dönemde alınan kaydın fark edilmesi, insanda büyük değişimler yaratıyor.

Bunu tam olarak diyemiyoruz çünkü burada aldığım kayıtların da öncesinden geldiğini birebir kendim deneyimleyerek gördüm. Neden burada böyle bir kayıt aldığımın sebebini fark ettim ve bu da bende inanılmaz değişimlere yol açtı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.