Karanlığa da korkuna da kahkaha at

Pozitif - - RÖPORTAJ -

Saba Tümer, erkeklerin parsellediği televizyon dünyasının neredeyse tek kadın starı. Hem haberciliğiyle hem şovuyla fark yarattı. Türkiye’nin bilinçaltı birazcık olsun dönüştüyse ve kişisel gelişim, ruhsallık alanında bir farkındalık oluştuysa bunda Saba Tümer’in de payı var. O güne kadar seyircinin alışık olmadığı konuları ve konukları ekrana taşıyarak televizyondan hepimize kuantum sıçrama yaşatan Saba Tümer, acaba özel hayatında nasıl farkındalıklar kazandı diye merak ettik. olabilirim bilmiyorum. Demek ki o zaman da ilgim varmış. Altıncı hissim daima kuvvetlidir. Ezoterik şeylere ilgim oradan kaynaklanıyor. Sonuç olarak kişisel gelişim benim ilgi alanımdı ve ben de ilgi alanımı, deneyimlediklerimi insanların da yararına olacak şekilde ekrana taşıyıp izleyenleri de uyandırmaya çalıştım.

Evet olabilir… Görevlerimden bir tanesinin bu olduğunu düşünüyorum. Sırf bu olmayabilir ama bu da bir görev. Sunuş biçimi de çok önemli. Ben deneyimlediğim ve inandığım için kendi tarzımda sunuşumu gösteriyorum. O zaman da söyledim, şimdi de söylüyorum; beni izleyen biri belki de o programda cımbızlayacağı bir cümle ile hayatının bütün akışını değiştirecek. Bir anda içinde bambaşka bir şey uyanacak. Ne mutlu bana o zaman. Belki bambaşka bir şey yapmaya niyet edecek, belki hiç alamadığı bir kararı alıp hayata geçirecek. O sohbetlerin içinde çok şey vardı. Hep inanmışımdır ki kimin neye ihtiyacı varsa onu duyar zaten o sohbetlerde. Siz de aynı programı seyredebilirsiniz, Ahmet bey de seyredebilir ama sonra bambaşka iki şey anlatırsınız bana.

Hem travmaydı hem de şimdi bakınca görüyorum ki bir dönüşümdü. Tam olarak adlandıramıyorum. Beklenmedik bir anda çok büyük bir travma yaşıyorsun. Kalp krizi beklenen bir şey değildi. Ama bakıyorum ki ondan sonra ben, ben olmaya başlamışım. Çünkü hep güvendiğim biri vardı arkamda, son derece rahat bir hayatım vardı. Öyle dert, keder, tasa yoktu. Bir de gençliğin vermiş olduğu sorumsuzluk vardı. Bir anda hayat balyoz gibi insanın kafasına iniyor. Sorumluluk üstleniyorsun, belki haddinden fazla sorumluluk üstleniyorsun. Kardeşimin sorumluluğunu aldım. Ayakta durmam, hayata tutunmam gerekiyordu. Annemin üzerindeki görevlerin hepsi bu sefer otomatikman bana geçmişti, ondan sonra da bambaşka bir Saba oluştu.

Dönem dönem değişiyor. Annemin vefat ettiği zamanlara falan gidersek daha değişik oluyor. O dönem mesela daha çok

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.