Var!

Pozitif - - YAZAR -

Evren bizimle konuşur mu? Konuşuyorsa nasıl? Bazıları kalpten bir soru sorduğumuzda cevapların bir kitaptan, bir tabeladaki yazıdan, bir insandan vb. gelebileceğini söylüyor. Bu nasıl olabilir? Bunu deneyimlemek istiyorum. Evrenin bu sistemi nasıl işliyor, benim aklım almıyor.

Hatice Sevgili Hatice, Evren bizimle daima iletişim kurar ama insanların sandığı kadar değil. Herkes yanıtını kendi eşsiz yöntemi ile alır. Ancak bir sebeple evrenin bizimle konuştuğuna inanmayabiliyoruz. Senin meselen de bu olabilir. Bu nedenle ilk adımın bu inancı serbest bırakmak olsun. Başkaları yanıt alabiliyorsa bunu sen de yapabilirsin. Ancak bunun olabileceğine dair inancın yoksa gökyüzünden yıldırım da düşse sen fark etmeyeceksin.

Sana yardımcı olacak bir egzersiz önermek istiyorum. Cevabını beklediğin soruyu bir kağıda yaz. Evrenin sana yanıt vermek için çalışmaya başladığını hayal et ve yanıtın mutlaka geleceğini bil. Sonra bu kağıdı bir kenara kaldır ve sorunu unut. Er ya da geç, zihninin gevşemiş olduğu bir anda, bu soru aklında bile yokken, yanıt zihnine gelecektir. Gelen cevabı rastgele bir düşünce diye görmezden gelme ya da gerçek olamayacağını, zihninin bir şeyler icat ettiğini düşünme. Aksine evrensel zekadan süptil mesajlar almaya başladığını kabul etmeye istekli ol. Neale Donald Walsh’ın “Tanrı ile Sohbet” kitabını tavsiye ederim. Tüm kitapları çok satanlar listelerine giren Walsh da evrenin yanıtları konusunda başlangıçta nasıl şüpheci olduğunu ve zamanla neler deneyimlediğini anlatıyor.

Sevgili Hatice, hatırla ki evren için her insan aynı şekilde değerlidir ve bu dünyadaki amacımız kendimize muhteşem hayatlar inşa etmektir.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.