Sarkaca sor söylesin

Doğru kullanılan bir sarkaç bilinçaltımızla ve yüksek benliğimizle bağlantı kurarak sorularımıza yanıt verebilir mi? Neden olmasın?

Pozitif - - NEWS - KEVSER AYCAN AŞKIM SAROĞLU

Doğru kullanılan bir sarkaç tüm sorularımıza cevap verebilir. Nasıl mı?

Küçükken altın bir yüzüğü zincire takar, sorumuzu sorduktan sonra su dolu bir bardağın üzerine dönmesini beklerdik: Seviyor mu, sevmiyor mu? Yüzüğün dönüş yönü ve hızı bize cevabı verirdi. Şimdi de bir pandülüm var, tamamen benim enerjime programlı bir kristal. Pandül ile ister çakralarınızın çalışmasının düzenine bakarsınız, isterseniz başka bir soru sorarsınız. O size durumun o zamanki enerjisi hakkında bilgi verir. Bu işin uzmanları var. Aile Dizimi eğitmeni Halise Baydar Büyükata da onlardan biri. Kendisine pandül kullanımının inceliklerini sorduk.

Pandül nedir?

Ben sarkaç demeyi tercih ediyorum. Sarkaç, evrende varolan ama bizim bilincimizde olmayan frekansları bilinç düzeyine aktaran bir araçtır. Sarkacı doğru kullandığımızda tıpkı psikanalizdeki serbest çağrışım gibi bilinçaltımızla, yüksek benliğimizle ve yüksek bilgeliğimizle bağlantı kurarız. Aynı zamanda sorularımıza kozmik bilinçten cevap alabiliriz.

Kökeni nedir?

M.Ö. 2000’ li yıllarda dünyanın çeşitli ülkelerinde kullanılıyordu. Örneğin Çin’de yeraltındaki suları bulmak, jeopatik saldırıları keşfetmek veya ev yapmadan önce yaşam enerjisi yüksek toprağı bulup evleri oraya inşa etmek için kullanılırmış. Bugünlerde ise yaşam kalitesini yükseltmek ve varolan titreşimleri doğru kullanmak için kullanılan bir araç. Eski çağlarda aynı amaçla “çubuk” da kullanılırmış, hala da kullanılıyor. Ben tensör veya sarkaçla bakıyorum.

Bu konuya nasıl merak sardınız?

Homeopati eğitimi aldığım yıllarda başladı merakım. Meslektaşlarımın sarkacı kullandığını gördüğümde ilgimi çekti. Homeopatide size gelen danışanların öyküsünü alırsınız. Bu neredeyse iki saat sürer. Bunun yerine daha kısa yoldan cevap alan meslektaşlarım olduğunu görünce merak ettim. Onlar hasta öyküsü yerine sarkaç kullanarak homeopatik remedileri seçiyorlardı. Sonrasında kitaba baktıklarında hep doğru seçim yaptıklarını görüyorduk.

Birçok eğitimin yanında sarkaç kullanma eğitimini de Berlin’de aldım. Kendileri ustaca kullanan, hayatlarında mucizeler yaratan öğretmenlerim oldu. Sarkaca doğru soruyu sormak önemlidir. Gördüğüm çoğu kişi sarkacı manipüle ederek kullanıyor ama amaç sarkacın bizim istediğimiz cevaplar yerine gerçekleri söylemesidir. Sarkaç kullanan kişi nötr yani herhangi bir istekten uzak olmalı ki cevap doğru gelsin.

Hayal gücünüzün yettiği birçok alanda sarkaç kullanabilirsiniz. Bir keyifsizlik durumunda, herhangi bir sıkıntı oluştuğunda bunun sebebi fiziksel bedeninizde mi, duygusal bedeninizde mi, mental bedeninizde mi, enerji bedeninizde mi, spirituel bedeninizde mi diye bakabilirsiniz çünkü hastalık fiziksel bedene ulaşmadan önce enerji bedenlerimizde başlar. Blokaj hangi bedende ise orayı şifalandırmak en doğrusu olur. Şifa yöntemlerini öğrenmiş veya bilen kişiler sarkaç kullanımında daha çabuk yol alabilir.

Cevaplar mutlak mıdır yoksa zamanla değişir mi?

Aslında dünyada hiçbir şey mutlak değildir. Her an her şey akıştadır. Dolayısıyla bazı cevaplar da akıştadır. Tabii ki mutlak cevaplar da vardır. Örneğin yeraltı su damarları, jeopatik saldırılar, yiyeceklerin enerjisi, bedeninize iyi gelmeyen birçok durum ve bazı diğer cevaplar mutlaktır.

Pandüle soru sormanın bir tekniği var mı?

Her zaman “Evet” ve “Hayır” cevabı alacağımız sorular sormalıyız. Benim felsefem sarkacı, egomu tatmin etmek için değil benim ve bütünün hayrına kullanmaktır. Elbette ki yaşam kalitemi yükseltmek için sevgiyle, saygıyla, başkalarının özgür iradesine müdahale etmeden ve kabulde kullanmak... Bunu “Sarkaca Sor” adlı kitabımda detaylıca anlattım.

Herkes sarkaç kullanabilir mi?

Kendi gücünün farkında olan, hayatı manipüle edemeyeceğini anlamış kişiler kullanabilir.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.