YÜZ HATLARINDAKİ MESAJLAR

Pozitif - - ATEŞ -

KULAKLAR: ÇOCUKLUĞUMUZ

Çin Yüz Okuma Sanatı’na göre anne rahmine düştüğümüz ilk andan itibaren 13 yaşına kadar olan çocukluğumuz kulaklarımızdan okunuyor. Doğum öncesi veya sonrasında bizi duygusal olarak etkileyen olaylar varsa bunlar kulağımızda bir iz, çözülmesi gereken bir şifre bırakabiliyor. Büyük kulaklar fiziksel gücün göstergesi, küçük kulaklar ise daha az güce işaret ediyor. Geniş kulaklı insanlar dinlemeyi seviyor ve risk alabiliyor. Kulak memesinin başa bitişik olması aileye olan bağlılığı işaret ediyor. Dışarı çıkık kulaklar özgürlüğe olan düşkünlüğün göstergesi.

SAÇ ÇİZGİ Sİ: ERGENLİ KTE ANNE ET KİSİ

Ergenlikte yaşadıklarımız saç çizgimizde izler bırakıyor. Bu alana annenin etkisi de deniyor. Saç çizginiz düzgün değilse, bu annenizin üzerinizde sert kurallar uyguladığını ve ergenliğin zor geçtiğini gösteriyor.

ALIN : 20’Lİ YAŞL AR

Alın dikkati çekecek kadar yuvarlak ise yaratıcılığın atalarından gelen ekstra karma olduğunun işareti. Düz ise düşünmeden karar alabildiğini gösteriyor. Belirgin bir eğime sahipse “girişimci alnı” olarak adlandırılıyor. Alındaki devam eden ya da kesik kesik görünen yatay çizgiler, genç yaşlarda öğrenilmiş derslerin habercisi.

KAŞL AR: ÖZGÜVEN

Kaşlar yüzümüzdeki özgüven, dürtüsellik ve gayret hattı. Çok kalın kaşlar öfke ve rekabetçi bir kişilik ve saldırganlık göstergesi. İki kaş arasındaki iki çizgi eğer yukarda birleşiyorlarsa aileden geçen genetik öfke belirtisi olarak kabul ediliyor. Tek bir çizgi otorite ile sorunlara işaret ediyor. Düz kaşlar akılcı bir düşünme becerisinin habercisi. Yuvarlak kavisli kaşlar da nazik bir karakter olunduğunu gösteriyor.

GÖZLER : SEVGİ

Gözler, iletişim tarzımızın ifade bulduğu pencere. Büyük ya da küçük olsun açık tutulan gözler iletişime açıklığın belirtisi iken kısılan gözler bir şeyler saklandığını gösteriyor. Çok küçük ve içe çökük gözler, çekingen ve ketum bir kişiliğe işaret ediyor. İki göz arasındaki mesafenin geniş olması o kişinin büyük resmi görebilen, insancıl biri olduğunun işareti. Mesafe dar ise o kişi detaycı, hassas ve mükemmeliyetçi bir karakter olabiliyor.

EL MACIK KEMİKLERİ : OTORİTE

Elmacık kemikleri çıkıksa otoriter bir mizacın ve yüksek düzeyde konuşma yeteneğinin olduğunu gösteriyor. Çıkık olmayan düz yanaklar ise yönetmeyi sevmeyen bir kişilik tarzının ifadesi. Eğer elmacık kemikleri keskin bir şekilde çıkıksa sahibinin acımasız ve alaycı bir kişilik özelliğini haber veriyor.

BURUN: GÜÇ

Yüzdeki önemli güç göstergelerinden biri. Burun kemerinin geniş olması ekstra gücün belirtisi. Kemikli burun yapısına sahip olanların paradan çok ideallerine önem verdiği kabul ediliyor. Çok büyük bir burun detaycılığın ve egoist kişiliğin de işareti sayılıyor. Ucu yukarı dönük ise duygusallığa işaret ediyor.

DUDAKLAR: DUYGULAR VE AŞK

Büyük dudaklar duygularını ifade etme, cömertlik ve seksapalitenin göstergesi. Alt dudak kalınsa poh pohlanmaya alışmış ve bedensel zevklere düşkünlüğü gösteriyor. Üst dudak daha kalınsa drama yaratmaya yatkınlık habercisi. İnce dudaklar stresli ve zor bir kişilik olduğunu gösteriyor. Geniş bir ağız fakat ince dudaklar varsa duygusal olarak zor erişilebilirliğin işareti sayılıyor.

ÇENE : KARARLILI K VE DİREN Ç

Güçlü çene kemikleri rekabetçi kişiliği işaret ediyor. Çene kemikleri ne kadar güçlüyse o kişinin sağlam, azimli, inatçı ve kararlı bir yapıda olduğunu gösteriyor. Zayıf çene kemikleri olanlar daha esnek ve uyumlu insanlar oluyor. Fakat başkaları tarafından kolayca etkilenebiliyorlar. Zayıf ve içeriye doğru bastırılmış gibi görünen bir çene çocukken görülen baskının işareti. Güçlü belirgin bir çene inatçılığın ve cinsel suçlara eğilimin habercisi olabiliyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.