HEAL YOUR LIFE

Pozitif - - TERAPİ - Aylin Algun Eğitmen-Yazar

Tüm dünyada kişisel ve spiritüel gelişimin öncüsü olarak gösterilen Louise L. Hay tarafından tasarlanmış ve geliştirilmiş Heal Your Life, kişide fiziksel- duygusal- zihinsel ve ruhsal olarak dört boyutta çalışıyor. Yaşamda gerçekleşen/ gerçekleşmeyen olay ve durumların kök nedenlerini bulmak, tekrar eden sorunlar, kırılamayan kalıplar, kişisel düşünceler ve kalıplaşmış inançların kişinin iç dünyasında neye tekabül ettiğini tespit etmek ve bu alanlarda yaşanan farkındalığın rehberliğinde yaşamı iyileştirmek mümkün. Heal Your Life bir sistem olarak uygulamalı metotlar, bireysel koçluk ve tamamlayıcı çalışmalarla kişisel dönüşüm yolculuğunda bütüncül bir destek sağlıyor.

Nedir? Heal Your Life, Türkçe adıyla “Hayatınızı İyileştirin” bir şifa tekniğinden ziyade, temelinde dünyada milyonlara ulaşmış kitapları bulunan, kişinin hayatının her alanını iyileştirmeyi “kendisinin öğrenmesi” hedefiyle içinde bir felsefe, yöntemler ve teknikler bütünü bulunduran çok kapsamlı 45 yıllık bir öğretidir. Kökleri Louise L. Hay’in kendi kanserini kimyasal almadan iyileştirebilmesine dayanıyor ve kendisinin “Düşünce Gücüyle Tedavi” kitabının 50 milyondan fazla kişiye ulaşmasıyla dünyada tanınıyor.

Nasıl? İçerikte, öğretiye özel (dışarıda satılmayan) müzikler, içsel farkındalık çalışmaları ve meditasyonlar, pratik uygulamalar ve bilgi paylaşımı esas alınıyor. Heal Your Life eğitimleri, geçmişe yönelik detaylı ve etkili çalışmaları, mevcut deneyimlerimize karşı derin farkındalık yöntemlerini (örneğin içimizdeki çocuk, konstelasyon) kullanarak; şimdiye ve geleceğe güvenle bakabilmemizi sağlayacak bir zihinsel felsefeyi ve daha önemlisi iç dünyamızda farkında olmadığımız alanın hayatımızda tıkanıklık yaratan noktalarını “dönüştürme” çalışmalarını içeriyor.

Hangi durumlarda kullanılıyor? Kişi zor bir dönemden geçiyor olabilir, bazı tıkanıklıkları olabilir, daha iyiyi hedefliyor olabilir ya da sadece merak ediyor- hatta kişisel dönüşüm alanını sınıyor olabilir. Hayatın her alanına yönelik olarak, her inanç sistemindeki kişi için çok kucaklayıcı, uygun ve dönüştürücü bir öğretidir.

Kimler için uygundur? Heal Your Life öğretileri temelde yetişkinlere yöneliktir. Ancak ergenlere yönelik özel bir eğitim programımız da var. Elbette psikolojik açıdan patolojisi bulunan kişileri ve ağır bir travmadan geçmekte olan kişileri dünyadaki etik kurallarımız gereği ilgili uzmanlara yönlendiririz.

Seanslar nasıl? Bu öğreti en genel haliyle 1-3 saatlik uygulamalı seminerler, 1-2 tam günlük eğitimler ve tercihe göre bireysel koçluk şeklinde yapılabiliyor.

Kazanım: Sonuçlar kişiden kişiye farklılık gösterir. Eğitimin ertesi günü mucizevi değişimler yaşayan kişilere de tanık oluyoruz, hayatın içinde bir süre daha zorlanmaya devam eden kişiler de olabiliyor. Ancak sonuçtan kastımız olumlu anlamda ve kişinin hayatındaki işlevselliğe katkı sağlayacak bir zihinsel dönüşüm ise, bunun hemen hemen her çalışma sonunda, herkeste belirli bir seviyede mutlaka oluştuğunu söyleyebilirim.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.