Herkes Web.TV’de kanal sahibi olacak

İstediğiniz anda ve yerde interaktif canlı yayın yapabileceğiniz, paralı ya da ücretsiz, gizli veya açık kanaldan Web.TV üzerinden yeni nesil televizyon kanalınızı kurup sosyal ağlardan paylaşabilirsiniz

Sabah - - EKONOMI-FINANS -

Eğer bir akıllı telefonunuz ve internet bağlantınız varsa, Andy Warhol’un “Bir gün herkes 15 dakikalığına ünlü olacak” sözünü haksız çıkarmayacak şekilde Facebook veya Twitter üzerinden canlı yayın yapmak mümkün. Ancak Web.TV uygulamasıyla sadece sosyal ağ üzerinden canlı yayın yapmanın dışında kendi TV kanalınızı oluşturabilirsiniz. Üstelik canlı yayın için sadece akıllı telefon veya dizüstü bilgisayar yeterli oluyor. Artık sadece sosyal ağlardaki gibi sadece basit canlı yayın yapmak yerine, Web.TV üzerinden interaktif yayına istediğiniz insanların dahil edebileceğiniz TV kanalı kurmak da çok basit.

Twitter, Facebook, Instagram gibi sosyal ağlardan kendi oluşturduğunuz Web.TV kanalın linkini paylaşabilirsiniz. Sosyal ağlarda sadece izleyicinin beğenip beğenmediğini veya mesajlarını alırken, Web.TV’nin “İnteraktif Canlı Yayın” özelliğinden faydalanarak istediğiniz kişilerin yayına katılmasını sağlayabiliyorsunuz.

Murat Yanıklar’ın kurucusu olduğu Web.TV, 2012 yılında Türkiye’den dünyaya açılan yepyeni bir sosyal platform olarak yolculuğuna başladı. Bu platformda herkes kendine bir kanal açabiliyor, videolarını paylaşabiliyor ve dilediği yerden kanalında canlı yayın yapabiliyor. Web.TV’ye üye olmak ve kendinize ait bir kanal oluşturmak sadece birkaç saniyenizi alıyor. Kanalınızı oluşturduktan sonra, bu kanalı kimlerin görebileceği ise size kalmış; herkese açık bir kanal oluşturabileceğiniz gibi, kanalınızı kapalı hale getirip yayınlarınızı takip etmek için talep bırakan kişileri kabul edebilir hatta kanalınızı gizli hale getirip sadece davet ettiğiniz kişilerin kanalınızı görmesini sağlayabilirsiniz. Kanalınız içerisinde paylaştığınız videolar ya da yaptığınız canlı yayınları ücretli hale getirip içeriklerinizden gelir elde etmeniz de mümkün. Standart canlı yayın özelliğinin yanı sıra yeni geliştirilen interaktif canlı yayın özelliği ile yayınlarınıza arkadaşlarınızı da dahil edebilirsiniz.

Web.TV “İnteraktif Canlı Yayın” özelliği sıradan insanlara ve organizasyonlara bile küresel yayın yapabilecekleri yeni bir yetenek kazandırdı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.