PKK’NIN BELİ İYİCE KIRILDI

TSK'dan terör örgütü PKK'ya peş peşe ağır darbe: Dün Adıyaman'da 8, Tunceli'de 10, Van'da 3 terörist öldürüldü. Ayrıca sekiz ildeki bir haftalık bilanço 112 ölü

Sabah - - ILK SAYFA -

YEŞİL VE GRİ LİSTEDEN 5 TERÖRİST

İHA’ların yerini belirlediği terörist gruba hava operasyonu düzenlendi. Öldürülen 8 teröristten grup sorumlusu Veli Temirci 1 milyon lira ödüllü yeşil listede, 4’ü de 300 bin lira ödüllü gri listede yer alıyor. Savaş uçakları aynı anda Irak’ın kuzeyindeki Haftanin’de hareketlenen gruba da bomba yağdırdı: 6 terörist öldürüldü.

ASTSUBAY BABACAN’IN KATİLLERİ

Tunceli’de 10, Van’da da 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Van’daki 3 hainin Astsubay Sinan Babacan’ı şehit eden teröristler olduğu belirlendi. Son bir haftada Şırnak, Hakkâri, Siirt, Diyarbakır, Mardin, Tunceli, Bitlis ve Kars’taki operasyonlarda öldürülen toplam terörist sayısının 112 olduğu açıklandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Irak’ın Sincar ve Suriye’nin Karaçok bölgelerine yönelik düzenlediği hava harekatında PYD/YPG/PKK unsurlarına ağır darbe indirildi. Genelkurmay’dan yapılan açıklamaya göre Sincar Dağı’nda 40’ı aşkın, Karaçok Dağı bölgesinde ise 4’ü üst düzey terörist olmak üzere 49 terörist etkisiz hale getirildi. Ayrıca aralarında üst düzey teröristlerin de olduğu 90’ın üzerinde teröristin yaralandığı, üst düzey yaralıların tedavi amacıyla Irak’ın kuzeyindeki hastanelere nakledildiği ve durumlarının ağır olduğu yönünde bilgiler elde edildi.

‘DEAŞ ÖLDÜRDÜ’ ALGISI

Teröristlerin telsiz konuşmalarında Karaçok Dağı bölgesindeki hava harekatında etkisiz hale getirilen ve isimleri gizli tutulan 4 üst düzeydeki teröristin burada değil, başka bir bölgede öldüklerini duyurmaya dair bir plan yaptıkları tespit edildi. Buranın da Rakka’daki Tapka bölgesi olabileceği, DEAŞ ile mücadele ederken öldüler süsü verecekleri belirlenirken, maksatlarının buradaki teröristlerin moral ve motivasyonunu bozmamak olduğu öğrenildi. AFRİN’E SEVKIYAT BAŞLADI

Öte yandan TSK Kilis’in Suriye’nin sınırındaki birliklere, aralarında obüs ve çok namlulu roketatarların da bulunduğu askeri araç ve personel sevkıyatı yapıldı.

Suriye’nin terör örgütü YPG kontrolündeki bölgelerden karakol ve mevzilere yapılan taciz ateşlerinin ardından alınan sınır hattındaki güvenlik önlemleri arttırıldı. Bu kapsamda kentte konuşlu birliklerden sınır hattına askeri sevkiyat yapıldı. Çekicilere yüklü obüs ve çok namlulu roketatarların da bulunduğu araçlar sınır hattındaki Afrin bölgesinde konuşlandırılacağı belirtildi.

SINIRDA SESSİZLİK HAKİM

Sincar ve Karaçok dağlarına düzenlenen hava operasyonlarının ardından tansiyonun yükseldiği Suriye sınırında şu an sessizlik hakim. Karşılıklı saldırılarla sınırın her iki tarafındaki insanlarda başlayan gerginlik, saldırıların durmasıyla yerini sessizliğe bıraktı.

Ceylanpınar-Suriye sınırında bulunan Aksoy Hudut Karakolu’na sınırın öbür tarafında bulunan PKK/PYD terör örgütü tarafından havan saldırı düzenlenmişti. Yaşanan bu olayın ardından Ateş Oğlu Karakolundan PKK/PYD terör örgütüne ait mevzilere fırtına obüsleri ile karşılık verilmişti.

Birçok terörist böyle teslim oldu. Tunceli’de öldürülen kadın terörist Hindistan Yüksel, sözde Erzurum eyalet sorumlusunun yardımcısı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.