BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİRİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan: PYD/YPG ile kimlerin desteğiyle bize nasıl saldırıyorlar görüyorsunuz. Ama oraları da onlara mezar ediyoruz. Vakti saati geldiğinde ne yapacağımızı biliriz. Bir gece ansızın gelebiliriz

Sabah - - ILK SAYFA -

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sincar'a operasyon yaptık. En önemli merkezlerini vurduk. 210-220 teröristi hallettik

PKK’NIN da inine giriyoruz. Bu milletle oyun oynanmaz. Vakti saati geldiğinde ne yapacağımızı biliriz. Bir gece ansızın gelebiliriz.

YSK, hukukumuzda nihai karar merciidir. AİHM’de çözüm arayanlara sözüm şudur: Başarıyı mahkeme kapılarını aşındırarak değil, milletin gönlüne girerek elde edebilirsiniz.

Cumhurbaşıkı Recep Tayyip Erdoğan dün İstanbul’da TÜMSİAD toplantısına katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan 2 Mayıs’ta da kurucusu olduğu AK Parti’ye döneceğini hatırlatarak 21 Mayıs’ta yapılacak olağanüstü kongrede de partinin yeni yönetim şeklinin belirleneceğini açıkladı. Erdoğan konuşamasında özetle şunları söyledi: ■ ÇARESİZCE

İZLİYORLAR: En büyük imtihanımızı 15 Temmuz’da milletimizle verdik. Kendi istikbaline sahip çıkan bu millet bizim gurur kaynağımızdır. Yaklaşık 9,5 ay önce bu milleti esir edebileceklerini, bu ülkeye diz çöktürebileceklerini sananlar bugün geleceğin Türkiye’sini inşası yolunda atılan adımları çaresizce izliyorlar. ■ DEVAM EDECEĞİZ:

Terör örgütlerine karşı tarihimizin en büyük başarılarını elde ediyoruz. FETÖ’nün devletten, hayatımızdan sökülüp atılması konusunda çok büyük mücadele gerçekleştik. Bu vücudumuzda öylesine metaztaz yaptı ki, her yerden temizlenmesi gerekiyor. Ne demiştim; inlerine gireceğiz demiştim. İnlerine girdik ama bitmedi, in çok. Aynı şekilde PKK’nın da inlerine girdik giriyoruz. Şu anda askerimiz, polisimiz, dağlarda, Tendürek’te, Gabar’da, Cudi’de Bestler deresinde 200 metre yerin dibine kuyu açmak suretiyle şehrin altına yeni şehirler kurmak suretiyle orada kendilerini barındıracak imkanları kurmuşlar. Şimdi bizim askerimiz, jandarmamız, polisimiz, güvenlik korucularımız hep birlikte yerin altında da bunlarla savaşıyorlar. Sınırın ötesinde PYD ile YPG ile kimlerin

desteğiyle bize nasıl saldırıyorlar görüyorsunuz. Havanlarla, top mermileri. Ama oraları da onlara mezar ediyoruz.

■ BİZDEN BAŞKA MÜCADELE EDEN

YOK: Cumhuriyet tarihimizde Kıbrıs Barış Harekâtı’ndan sonra ilk defa sınır dışımızda çok kapsamlı mücadele yürütüyoruz. DEAŞ terör örgütüyle bizden başka mücadele eden ülke yoktur. Kimse bize safsata anlatmasın. Sınırlarımızın ötesinde 3 bine aşkın DEAŞ’lı etkisiz hale getirildi. Şimdi hedef Menbiç. Diyoruz ki, Amerika’nın başını çektiği koalisyon güçleriyle beraber biz Rakka operasyonunu yaparız. Ama Amerikalı dostlara diyoruz ki yanınıza terör örgütü almayın. Bir terör örgütünü bir başka terör örgütüyle temizlemek olmaz. ■ VAKTİ GELİNCE:

Koskoca Amerika, koalisyon güçleri ve Türkiye el ele verirsek Rakka’yı DEAŞ’a mezar ederiz. Musul’da da bu mücadeleyi sürdürürüz. Bunları kendi hallerine bırakacak olursak sürekli kurban vermeye devam ederiz. İşte Sincar, baktık ki olmuyor, Sincar’a bir operasyon yaptık. Yaklaşık 210-220 teröristi orada hallettik. En önemli merkezlerini oralarda vurduk. Bu milletle oyun oynanmaz. Herkes bunu görecek. Vakti saati geldiğinde ne yapacağımızı biliriz. Bir gece ansızın gelebiliriz. Türkiye’nin DEAŞ’a yönelik operasyonda elde ettiği başarı bölgede oynanan oyunu ifşa etti.

TÜMSİAD Genel Kurulu’nda konuşan Erdoğan: 2 Mayıs’ta AK Parti’ye döneceğim, 21 Mayıs’ta partinin yeni yönetimi şekillenecek.

SABAH ZeyQeO YAMAN

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.