“Feto’nun bedduaları BİZE DÖNDÜ”

FETÖ’cü polislerin mahrem abisi itirafçı oldu ve büyük ihaneti anlattı

Sabah - - ILK SAYFA -

“TALİMATLA açtırılan Twitter hesabından propagandalara destek verdik. 17-25 Aralık sonrası her il ve ilçede beddua seansları düzenledik. Ama Feto’nun ‘Allah evlerine ateşler salsın’ bedduası, karşı taraf hak etmediği için bize döndü. Ne kadar kandırıldığımızı darbe sonrası anladım. Hayatım karardı.”

dengelerinin bozulduğunu, işinden olduğunu ve itibarını kaybettiğini belirterek, devlete sığınmak istediğini söyleyip itirafçı oldu.

İlahiyat fakültesinden mezun olduktan sonra Adana ve Konya’daki devlet okullarında öğretmenlik görevini yürütürken polislere mahrem abilik yapan 29 yıllık örgüt yöneticisi, “Zorla açtırılan Twitter hesabından propagandalara destek verdik. 17-25 Aralık kumpasları sonrasında her il ve ilçede farklı beddua seansı saati belirlendi. Ben de bu seanslara katıldım. ByLock kullanırken, Ekim 2014’te EAGLE’a geçtim. Darbe girişimi gecesi örgütün gizli haberleşme programı üzerinden, ‘beklenen bahar geldi’, ‘dışarı çıkmayın’, ‘fetih okuyalım’, ‘fil suresi okuyarak hacet namazı kılalım’, ‘abiler askerler gelirse biz de sizdeniz desin’ ‘polisler direnmesin’ mesajları geldi ve bunları bana bağlı polislere ilettim. ‘Beklenen bahar geldi’ mesajından darbe yapıldığını, ‘dışarı çıkmayın’ mesajından da darbenin başarılı olmasını sağlamamızı istediklerini anladım. Nasıl böyle bir vatan hainliğine alet oldum anlayamadım. 15 Temmuz’dan bu yana devamlı vicdan azabı çektim. Asıl bizlerin evlerine ateşler düştü” dedi.

İtirafçı imamın görev yaptığı Beyşehir’de, İlçe Emniyet Müdürü Serdar Şahin, yardımcısı Sefa Mercan ve komiser yardımcısı İmdat Erdil tutuklanmıştı.

İSTANBUL Çekmeköy Belediye Başkanlığı FETÖ/PDY mensubu olduğunu tespit ettiği 3 çalışanı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Yürütülen soruşturmada FETÖ ile iltisakları tespit edilen şüpheliler hakkında ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ suçu kapsamında dava açıldı. Şüpheliler Ferit Ö., Gökcen Ö. ve Nurşen G.Ü. hakkındaki iddianamede Ferit Ö.’nün KHK’yla kapatılan derneğin üyesi olduğu, oğlunu FETÖ’nün okullarında okuttuğu ve Bank Asya’da 2014’ten sonra aktif hesap hareketlerinin bulunduğu belirtildi. Şüphelilerden Gökçen Ö.’nün sosyal medyada Topçu’yu takip ettiği ve Bank Asya’da aktif kullanıcı olduğu belirlendi.

Şüpheli Nurşen G.Ü.’nün eşinin ise kapatılan Kimse Yok mu Derneği’nin yönetim kurulu üyeleri arasında bulunduğu ve Bank Asya’da aktif hesabının bulunduğu öğrenildi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.