HER İHTİMALİ ARAŞTIRIYORUZ

Sabah - - ILK SAYFA -

MANİSA Valisi Mustafa Hakan Güvençer, kışladaki zehirlenme olaylarıyla ilgili şüpheleri dile getirdi: “Kamuoyunun aklına birçok ihtimal geliyor. O ihtimalleri biz de değerlendiriyoruz. Her ihtimali değerlendiriyoruz.” Kışlalara gıda alımı ise kamu ihaleleri dışına çıkarılacak.

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer de olayla ilgili adli ve idari soruşturmanın devam ettiğini, en küçük detayların araştırıldığını bildirdi. Olası nedenler arasında bulunan virüs, bakteri gibi etkilerin tespitinin bir haftayı bulan ileri tetkikleri gerektirdiğini anlatan Güvençer, şunları kaydetti: “23 Mayıs’ta yaşanan zehirlenmenin sebeplerini açıkladık. Tam anlamıyla salmonella bakterisinin sebep verdiği bir çeşit enfeksiyonel salgın haliydi. Orada çocuklarımız mide bulantısı, kusma, karın ağrısı, yüksek ateş ve ishalle müracaat ettiler. Tedavi süreci bir haftayı bulanlar oldu. O kendi içerisinde bağımsız bir hadiseydi. 16-17-18 Haziran tarihlerinde olan vaka ise tamamen kendi içinde bağımsız, farklı hadiseler. Laboratuvar tetkiklerini yeniden incelemek, ona göre bu sağlık sorununun adını koymak zorundayız.”

Her türlü ihtimalin değerlendirildiğini vurgulayan Güvençer, “Kamuoyunun aklına pek çok ihtimal geliyor. O pek çok ihtimali elbette biz de değerlendiriyoruz. Çok rahatlıkla şunu söyleyebilirim; en küçücük ihtimal bile göz ardı edilmeksizin bütün ihtimaller üzerinde yoğunlaşılarak en ince ayrıntısına kadar bu vaka masaya yatırılacak” ifadesini kullandı.

Güvençer, olayın FETÖ ile bağlantısı olduğu yönündeki iddialarla ilgili ise şöyle konuştu: “Aynı sizin gibi sosyal medyadan gördüm. Bu konuda hiçbir resmi açıklama yapılmadı, ancak yaşanan hadise son derece üzücü, ciddi ve önemli. Devlet olarak biz her türlü ihtimalin üzerine bütün ayrıntılarıyla gitmek durumundayız. En ince ayrıntılarına kadar, en küçücük ihtimali dahi göz ardı etmeksizin meselenin üzerine gideceğiz.”

Hastanede yatan Mehmetçikleri ziyaret eden Vali Güvençer: Gözaltı sayısı 24’e çıktı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi 1. Piyade Eğitim Tugayı’nda üç öğün yemek vermeye başladı.

Manisa

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.