MÜSLÜMAN KIZ CAMİ YOLUNDA ÖLDÜRÜLDÜ

Sabah - - ILK SAYFA -

BİR süredir ardı ardına gerçekleştirilen kanlı eylemlerle sarsılan İngiltere’de terör yine hortladı. Terör saldırısının hedefinde başkent Londra’daki Finsbury Park Camisi vardı. Yerel saatle 00.20’de (TSİ 02.20) Finsbury Park Camisi yakınında bulunan Muslim Welfare House adlı toplum merkezi önünde teravih namazı çıkışı bir kamyonet sürücüsü, aracını kaldırımdaki yayaların üzerine sürdü.

Saldırıda bir erkek olay yerinde hayatını kaybetti, 10 kişi de yaralandı. Tedavileri süren 8 kurbandan 2’sinin durumu ciddiyetini koruyor. Görgü tanıkları, “beyaz bir İngiliz erkek” olarak tanımladıkları saldırganın aracını cami yakınındaki kaldırımda bulunan vatandaşların üzerine sürdüğünü ve “Müslümanları öldüreceğim” diye bağırdığını aktardı. Terör saldırısına uğrayanların olay anında fenalaşan bir yaşlıya yardım ettiği öğrenildi.

48 yaşında olduğu belirlenen ve ismi açıklanmayan saldırgan, Müslümanlar tarafından etkisiz hale getirildikten sonra polise teslim edildi. Londra polisi, kiraladığı kamyon ile eylemi gerçekleştiren saldırganın önlem amacıyla hastaneye götürüldüğünü, taburcu edilmesini takiben sorgusuna başlanacağını ve akıl sağlığının teste tabi tutulacağını duyurdu. İngiltere Başbakanı Theresa May, olayın “muhtemel terör saldırısı” olarak ele alındığını kaydetti.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.