DBP’liler çocuklarını arayan annenin üzerine kaynar çay döktü

Sabah - - GUNDEM -

bir oğlunun Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) üyelerince kandırılarak dağa götürüldüğünü, diğer oğlunun ise yine partinin düzenlediği yasa dışı eylemlere katıldığı için cezaevine girdiğini öne süren Remziye Akkoyun, çocuklarının akıbetini sormak için parti binasına gitti. Burada Akkoyun ile partililer arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında parti binasındaki bir kişi, Akkoyun’un üzerine demlikle kaynar çay döktü. Bunun üzerine yanındaki bıçağı çıkaran Akkoyun, arbede sırasında baygınlık geçirdi. Partililerin haber vermesi üzerine binaya gelen polis, baygın haldeki Akkoyun’u hastaneye kaldırdı.

Tedavisinin ardından emniyete götürülen Akkoyun’un, 2 yıldır kayıp olan oğlunun DBP’lilerce kandırılarak örgüte katıldığını düşündüğünü, bu nedenle geçen yıl 5 kez, bu yıl da 7 kez DBP’ye gittiğini belirterek, “Partide biri, ‘Senin oğlunu devlet aldı, devlet versin, defol git buradan’ diyerek beni kovdu. Ben de ‘Siz devlete kurban olun, devletin suçu yok. Siz kandırdığınız oğullarımı’ dedim. Bunun üzerine bir parti üyesi, ‘Benim kardeşim ve oğlum da cezaevinde ne olmuş yani?’ dedi” şeklinde ifade verdiği belirtildi.

Akkoyun, “Zalimler hiçbir zaman gün yüzü görmesin. Kim çocuğumu kandırıp, cezaevine girmesine neden olmuşsa Allah belasını versin. Nasıl ki benim ciğerimi yaktılar ve iki oğlumun geleceğine sebep oldularsa Allah da onları yaksın. Çocuklarımı düşünüyorum. Gözüme uyku girmiyor. Her gün pencerenin kenarına geçip, çocuklarımın gelmesini bekliyorum” diye konuştu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.