Ayşin öğretmen okul yolunda öldü

Sabah - - GUNDEM -

TATİL için gittiği Rize’de geçen 29 Ağustos’ta yaşanan go-kart kazasında eşarbının boynuna dolanması sonucu ağır yaralanan hemşire Tuğba Cevahir’in (21) sağlık durumu iyiye gidiyor. Yaşanan kaza ise go-kart pistlerini tartışmaya açtı. Pistlerin güvensiz olduğunu belirten uzmanlar “İki lastik koyup bindiriyorlar” diyor. İşte uzmanların değerlendirmeleri:

Karayolları Trafik Güvenliği Uzmanı Halil Saraç: Türkiye’deki çoğu go-kart pisti, standartlara uymuyor. İki lastik koyup geleni geçeni bindiriyorlar. Bu yaşadığımız kaza tek değil. Daha önce de buna benzer ölümcül kazalar yaşandı.

İstanbul’da 4 yıl önce yaşanan bir kazanın ardından gokart işletmesini kapatan Kezban Onuk: Go-kart pisti çalıştırmak büyük sorumluluk. Pistlerde özellikle 4 görevlinin bulunması gerekiyor. Onlar piste girecek sürücüleri uyarmalı. Eğer kadınlar hızlı heyecan yaşamak istiyorlarsa önce başörtülerini toparlayıp kasklarının altına almalı. Şallarını ise rüzgarda savrulmayacak şekilde toparlamalı.

Mustafa

il merkezinden, öğretmen olarak görev yaptığı Karadere Ortaokulu’na giden Ayşin Şenoğlu’nun (33) kullandığı otomobil, Yukarı Elyakut köyünde kontrolden çıkarak 40 metrelik uçuruma yuvarlandı. Sürücünün yaşamını yitirdiği kazada yanında bulunan diğer öğretmenler Şerife Ünal (34) ve Nazan Gündoğdu (36) ise yaralandı.

Erzincan’ın Kemaliye İlçesinde, 300 metreden taklalar atarak dereye uçan otomobilin sürücüsü sürücü Ruhan Gökyıldırım ile yanında bulunan Nezihe Gökyıldırım (80), Mezbure Gökyıldırım (51) ile Merve Özbayram (18) öldü. Cesetler 8 saatte çıkarılabildi.

Gaziantep’ten Antalya’ya giden ve Manavgat’ta İsmail T.’nin otomobiline binen 2 Suriyeli aracın içinde sıkışınca çıkan yangında yanarak öldü.

Ankara’nın Çamlıdere ilçesi yakınlarında emniyet şeridinde park halinde olan TIR’ın dorsesine arkadan çarpan otomobilin sürücüsü Oktay Aslantaş (60) ile araçta bulunan Cemal Aslantaş (61), Sare Aslantaş (53), Selma Aslantaş (30) ve Seda Nur Aslantaş (19) öldü.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.