Başkentte Gülen okulu operasyonu

Sabah - - ORTA SAYFA -

Ankara: FETÖ bağlantısı nedeniyle kapatılan özel okul ve dershanelerde çalışan 79 kişi hakkında gözaltı kararı alındı. ByLock kullandığı belirlenen şüphelilerden 30’u gözaltına alındı. Kayseri: ByLock kullandıkları belirlenen 16 şüpheli gözaltına alındı. Aydın: 7 şüpheli gözaltına alındı. Kırşehir: ByLock kullandıkları belirlenen ve daha önce meslekten ihraç edilen, eski Kırşehir Emniyet Müdürlüğü şube müdürü Y.S. Ankara’da, özel sektör çalışanı N.G ile İ.E ve E.G.M. gözaltında alındı.

İzmir: Yunanistan’a kaçma hazırlığındayken yakalanan 14 kişi arasında FETÖ yöneticiliğinden aranan BDDK eski başkan yardımcısı Ozan Cangürel’in eşi ve 2 çocuğuyla FETÖ şüphelisi 3 kişinin bulunduğu belirlendi.

Samsun: ByLock kullandıkları belirlenen 15 şüpheli tutuklandı.

Afyonkarahisar: 25 şüpheli yakalandı.

Ordu: Örgütün mahrem imamı E.K.'ya 10 yıl 6 ay, emniyet abisi H.A.'ya ise 9 yıl hapis cezası verildi. Mersin: Örgü Tokat: İstanbul, Ankara, Antalya, Gaziantep, İzmir, Manisa’da aralarında avukat ve hâkimlikten ihraç edilenlerin de bulunduğu 9 kişi gözaltına alınarak Tokat’a getirildi. Şüphelilerin Ankara’da FETÖ’nün “hâkim ve savcı çalışma evleri”nde kaldıklarını kabul ettikleri öğrenildi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.