KARDEŞİ KARDEŞE KIRDIRMAK İSTİYORLAR

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: Bölgede kardeşi kardeşe kırdırma oyunu liderlerin aklıselimiyle bozulabilir

Sabah - - Ilk-Sayfa -

KÖRFEZ’DEKİ bütün ülkeler bizim kardeşimiz, kadim dostumuz. BÖLGEDE kardeşi kardeşe kırdırma siyasetini tedavüle sokanları biliyoruz. TSK’NIN Katar’daki konuşlanma süreci bizim Körfez’e verdiğimiz önemin nişanesi.

DÜNYA AHMAK DEĞİL

(PUTİN-Trump) “Askeri çözüm olamaz” diyorlar. O zaman çeksinler askerlerini. ABD’nin Suriye’nin kuzeyinde 13, Rusya’nın 5 üssü var. Dünya ahmak değil.

AFRİN’DE ADIM ATACAĞIZ

MENBİÇ boşaltılmadı. Terör örgütü YPG orada işgalci olarak duruyor. AFRİN’DE bize karşı tacizlerini göz ardı edemeyiz. Gerekli adımları atmakta kararlıyız.

İyi Parti’nin siyaset yolculuğu başladı ama asıl merak edilen nasıl süreceği. Bilinçli bir tercih mi yoksa bir siyaset mühendisliği ürünü mü bilemem ama bir partisiyle karşı karşıyayız. Sokaktan bakıldığında görünen bu... Oy alması da almaması da Akşener’in performansına bağlı. Ancak daha o sınav başlamadan, partiye klasik siyaset hastalığı “hizipçilik” virüsü bulaşmış durumda.

Kamuoyunda pek üzerinde durulmadı ama parti daha genel merkezini açmadan ilk firesini verdi. Kurucular ve Genel İdare Kurulu üyesi Şanlıurfa’da merkez sağ siyaset denildiğinde akla gelen Cevheri ailesinden, oğlu

istifa etti. Kısa açıklamasında şöyle diyordu: “

Bu açıklama, parti yönetiminde görev almadığı için istifa ettiği biçiminde yorumlandı. Yanlış da değildi çünkü çok daha kırılgan bir noktaya işaret etti: “

Bu tespit İyi Parti’nin yakın gelecekte değil, şimdi çok ciddi bir tehlike yaşadığını gösteriyor. Daha yeni teşkilatlarını kurmaya çalışan bir partiden söz ediyoruz. Şu aşamada bile parti içinde birkaç isim ya rahatsız ya da onlardan rahatsızlık duyuluyor.

İki isim öne çıkıyor: Teşkilattan sorumlu genel başkan yardımcısı ve Medya ve Propagandadan sorumlu genel başkan yardımcısı İkisi de egosu yüksek, iddialı isimler. Biri rahatsız diğeri ise rahatsızlık duyulan isim. Denilenlere göre, rahatsızlığı daha çok “kalmasıyla ilgili. Nasıl açığa çıkacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

ise rahatsızlık duyulan isim. Daha önce de “

söylendi ama şimdi teşkilatlarda yaptıklarıyla partide ciddi sorun yaşanacağı öngörülüyor. Tabii bu sadece bir öngörü değil; il ve ilçe teşkilatlarında yöneticileri tek tek belirlediği ve kimseyi de dinlemediği parti kulislerinde çok konuşuluyor.

Bu nedenle özellikle MHP’den gelen ve aktif siyasette rol alan kadrolarda derin bir rahatsızlık var. Orta Anadolu’dan bir partili şöyle diyor:

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin Soçi’de görüştü. Erdoğan: Yoğun bir şekilde bir araya gelişimiz, ilişkileri daha da güçlendirecek. Putin: İlişkilerin tam kapasite ile canlandığını söyleyebiliriz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.