Barkey ile Kavala 93.5 saat görüştü

FETÖ’den tutuklanan işadamı Osman Kavala ile CIA Danışmanı Barkey’in telefon kayıtları ortaya çıktı

Sabah - - ILK SAYFA -

Cumhuriyet Başsavcılığı, Kavala ve Henry Barkey’in “görüşmedik” yalanlarını çürüttü. İnceletilen HTS dökümlerinde, CIA Danışmanı Barkey’in işadamı Kavala’nın şirketine ait olan ancak şirket görevlileri ya da yakınlarının kullanımındaki telefonlarla toplamda 93.5 saat görüştüğü belirlendi.

FETÖ soruşturmasında tutuklanan işadamı Osman Kavala ile eski CIA danışmanı Henri Barkey’in ‘görüşmedik’ yalanını ortaya atması ve Washington Post’un da iki ismi destekleyen makaleye yer vermesine HTS kayıtlarıyla ispat geldi. Başsavcılığın incelettiği telefon dökümlerinde Barkey, Kavala’nın şirketine ait olan ancak şirket görevlileri ya da Kavala’nın yakınlarının kullanımındaki telefonlarla 93 saat 34 dakika 1 saniye görüşme yaptı. İşte Başsavcılığın tespitleri:

Kavala, 28 Haziran 2016’da Şişli’de sahibi olduğu Menka Ticaret ve Sanayi A.Ş.’de ve iki gün sonra da Diyarbakır’da Barkey’le birlikteydi.

Barkey, 7 Haziran seçimlerinden bir hafta önce 31 Mayıs 2015’te ABD’den geldi ve HDP’nin seçim çalışmalarını yürüten Osman Kavala ile görüştü. 8 Haziran’da Türkiye’den ayrıldı.

Barkey, Kavala’nın eşi Ayşe Hale Kavala’nın telefonuyla 12 saat 54 dakika 36 saniye, Osman Kavala’nın ablası Reha Kavala’nın telefonuyla da 1 saat 31 dakika 29 saniye görüştü. Şirketin yönetim kurulu üyesi olan Zeki Türkkan’ın telefonuyla 1 saat 37 dakika, genel müdür Şenel Durmuşkaya’nın telefonuyla da 54 dakika görüştü. Barkey, Kavala ile bu isimler üzerinden irtibat kurdu. Kenan KIRAN Samsun: Sivas: Adıyaman: Gaziantep:

Tokat: Örgütün askeri yapılanmasına yönelik soruşturmada, bir teğmen, 31 astsubay, 2 uzman çavuş hakkında gözaltı kararı verildi. Aydın: Muğla’nın Marmaris ilçesinden,

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.