AK PARTİ İLE YAN YANA MÜCADELEYE DEVAM

Bahçeli, partisinin cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini 2019’da tam manasıyla tesis etmek maksadıyla AK Parti’yle sonuna kadar birlikte ve yan yana mücadelesini sürdüreceğini söyledi

Sabah - - ILK SAYFA -

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

Bahçeli partisinin cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini 2019’da tam manasıyla tesis etmek maksadıyla AK Parti’yle sonuna kadar yan yana mücadelesini sürdüreceğini söyledi. Devlet Bahçeli, şu mesajları verdi:

“Şayet önümüzdeki siyasal süreçte bloklaşma sertleşir, cepheleşme keskinleşirse, CHP yanına HDP ve diğer yedeklerini alıp 16 Nisan’ın rövanşını almak için çalışmalarına hız verirse, MHP buna duyarsız ve tepkisiz kalmayacaktır. Bu bloklaşmaya cevaben, 15 Temmuz’dan beri süregelen tutarlı ve kararlı duruşumuz korunacak, siyasi pozisyonumuz tartışmasız muhafaza edilecektir. Bu durum karşısında partimiz; 7 Ağustos Yenikapı ruhu ve 16 Nisan Halkoylaması şuurunun gereği olarak Adalet ve Kalkınma Partisi’yle Cumhurbaşkanı Hükümet etme sistemini 2019’da tam manasıyla tesis etmek maksadıyla, sonuna kadar birlikte ve yan yana mücadelesini sürdürecektir.”

Bahçeli’nin konuşmasını değerlendiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, “Bu sözleri seçim ittifakı şeklinde yorumlamak erken olur. Yerli ve milli olan bütün unsurlarla ittifakız” dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.