İşte sivil dedikleri TERÖRİSTLER

Cinderes’in kenar mahallelerinden Türkiye tarafına top atışı yapan sivil giyimli teröristleri, İHA’lar saniye saniye görüntüledi. Sivilleri hedef alan biri kadın 3 teröristin ateş açtıktan sonra girdikleri karargâh TSK tarafından tam isabetle vurularak im

Sabah - - Orta Sayfa -

Zeytin Dalı Harekâtı’nın başlangıcından itibaren Türkiye’ye yönelik gerçekleşen ve sivil ölümlerine neden olan PKK/YPG saldırıları İHA’lar tarafından görüntülendi. Görüntüler, Batı kamuoyunda “sivil” oldukları ileri sürülen sivil görünümlü teröristlerin gerçek kimliğini de ortaya koyuyor.

■ Afrin’in batısındaki Cinderes’in kenar mahallelerinde çekilen görüntülerde, üzerinde top bulunan özel donanımlı bir aracın etrafında sivil kıyafetli 3 terörist görülüyor. Bu sırada uçaksavar yüklü bir araç teröristlerin yanına yaklaşıp kısa süre bekledikten sonra buradan ayrılıyor.

■ Teröristler, top bulunan aracı Türk topraklarını hedef alacak şekilde konuşlandırdıktan sonra atış ayarı yapıyor. Ardından da bölgeden hızla uzaklaşıyorlar. İHA tarafından adım adım takip edilen teröristler bir süre sonra PKK/YPG’ye ait örgüt karargâhına ulaşıyor.

■ İHA’lar tarafından takip edilen teröristlerin saldırı sonrası saklandıkları örgüt karargâhı, TSK tarafından nokta atışıyla tam isabetle havaya uçuruluyor.

■ Terör örgütü PKK/YPG, Zeytin Dalı Harekâtı’nın başladığı günden bu yana Hatay ve Kilis’te sivil yerleşim yerlerine 98 roket ve havanla saldırı düzenledi. Bu saldırılarda 2’si Suriyeli 7 sivil hayatını kaybetti, 113 kişi de yaralandı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.