MaliNkneVine el NRnXlGX

Sabah - - Orta Sayfa - TXna dAM/SABAH

UluDAğ mAnzArAlı, yArı olImpIk yüzmE HAvuzu vE spor sAHAlArınA sAHIp mAlIkânE 17 Dönüm ArAzI üzErInE kurulu.

SABAH’ın Mudanya’nın Çağrışan Mahallesi’ndeki bir malikânenin, “FETÖ elebaşı Gülen için yaptırıldığı” haberi üzerine Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti.

Başsavcılık, SABAH’ın “FETÖ’ye lüks malikane yapmışlar” haberi ile FETÖ/PDY ile ilgili açılan davada tutuksuz yargılanan işadamı Sami Şentürkler hakkında

bilgisine başvurulan bir kişinin, “Fetullah Gülen’in Türkiye’ye gelince bu malikanede kalacağına dair söylentiler var” ifadelerini ihbar kabul ederek soruşturma başlattı. İncelemede, malikânenin terör örgütü elebaşısı Fetullah Gülen için yapıldığı, burada FETÖ/PDY üyelerinin toplantı ve faaliyetlerde bulundukları tespit edildi. Bunun üzerine Şentürkler’e ait eve tedbiren el konuldu.

Malikânenin 17 bin metrekarelik arazisine, belediyenin 5 bin metrekarelik park alanının da dahil edildiği de belirlenmişti. SABAH konuyu 25 Ocak 2014 tarihli sayısında gündeme getirmişti.

SABAH DuyurDu, sAvCılık HArEkEtE GEçtI. FETÖ ElEBAşısı GülEn’In BursA’DA IşADAmı SAmI ŞEntürklEr’E AIt GörünEn mAlIkânEsInE, sAvCılık kArArıylA El konulDu

FEtullAH GülEn

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.