HniYHrsitHOi 2OPak İçin Büyük Fırsat

SYM ek tercih kılavuzunu yayınladı. İlk yErlEştIrmEDE yErlEşEmEyEn ADAylAr için 200 BInE yAkın örGün kontEnJAn vAr. Uzmanlar doğru değerlendirilirse Ek kontEnJAnın Büyük BIr Imkân olduğunu vurguluyor

Sabah - - Ekonomi Finans -

gSYM’nin yaptığı duyuruya göre YKS ek tercihleri 14-20 Eylül tarihleri arasında alınacak. Merkezi yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilen adaylar, ek yerleştirme için başvuramayacak. Tercih sonuçları 1 Ekim 2018 tarihinden önce açıklanacak. Üniversite kayıtları 1 Ekim 2018 ila 5 Ekim 2018 tarihlerinde yapılacak. Ek yerleştirmede, ön lisans ve lisans programlarına merkezi yerleştirmedeki en küçük puanının altında puanı olan aday yerleştirilmeyecek. Ek yerleştirme tercih ücreti 15 TL olacak.

‘Ek tercih büyük bir fırsat’ açıklamasını yapan İstanbul Aydın Üniversitesi Rehberlik Koordinatörü Sebahattin Kutlu “Bu yıl ilk tercihte puan sisteminden dolayı birçok aday maalesef açıkta kaldı. Ek yerleştirmede bu adayların büyük bir kısmı yerleşecektir. Danışmanlık için kampüsümüzde tercih merkezi oluşturduk. Ek tercih için özel bir tercih robotu hazırladık. Rehberlik uzmanlarımız ve akademisyenlerimiz tercih danışmanlığı almak isteyen gençleri ve ailelerini bekliyor” açıklamasını yaptı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.