ABD’de haksız tutuklanan Narin Türkiye’ye döndü

Başkan Erdoğan’ın geçen yılki ABD ziyaretinde provokatif eylem yapan PKK’lılara haddini bildiren, ancak haksız olarak 11 ay tutuklu kalan Sinan Narin, coşkuyla karşılandı

Sabah - - Ekonomi Finans -

Başkan Tayyip Erdoğan’ın geçen yıl ABD ziyareti sırasında Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği önünde terör örgütü PKK yandaşlarıyla yaşanan olayların ardından tutuklanan ve 11 ay sonra şartlı tahliye edilen Sinan Narin, dün Türkiye’ye geldi.

Narin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Washington’daki tutukluluk günlerinde kendisine destek veren Türk milletine teşekkür etti. Narin, Başkan Tayyip Erdoğan’a da yaptıklarından dolayı minnet duyduğunu ifade ederek şunları söyledi:

‘11 AY GÜNEŞİ GÖRMEDİK’

“Allah, Başkanımızdan razı olsun, onu devletimizin ve milletimizin başından eksik etmesin. O olmasaydı, burada olmayı gerçekten hayal bile edemezdim. Başkanımızın heybetli yürüyüşünden zalimlerin korktuğunu, tedirgin olduklarını orada insan daha iyi öğreniyor. O kadar yoğun işine rağmen benimle ilgilenmesi beni Türk olarak gururlandırdı. Programı müsait olursa Başkanımızla görüşmek istiyorum” diye konuştu. Cezaevindeki şartların kötü olduğunu da dile getiren Narin, “İnsan haklarından bahsediyorlar ya, 11 ay güneşi görmedik” dedi.

Sinan Narin, ABD’deki ilgililerin 2 hafta Türkiye’de kalmasına izin verdiğini de sözlerine ekledi.

Sinan Narin Narin’i Atatürk Havalimanı’nda Türk bayrağıyla karşılayan yakınları “Sinan Narin onurumuzdur” ve “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganları attı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.