"Tüm Ortadoğu ve Avrupa ülkelerine satış hedefliyoruz"

Sektör Ekleri - - ANASAYFA - KAYSERİ

Lazer kesim, plazma kesim, her türlü toptan ve perakende çelik satışı ile kesiminin yanı sıra ferforje CNC tasarım hizmeti de sunan Hakan Çelik Lazer Kesim, aylık ortalama 200 ton sac ve 180 ton çelik üretim kapasitesiyle çalışıyor. Bugün itibarıyla sekiz ülkeye ürünlerini gönderen firma, bu yıl Ortadoğu ve Avrupa ülkelerini hedef pazarına almak istiyor. 2017 yılında Lübnan, Dubai, Omman, Ürdün, Almanya, Fransa, Tunus, Arap Emirlikleri’ni ihracat listesine eklediklerini vurgulayan firma sahibi Hakan Özcan, “Bu yıl için hedef pazarımız ise tüm Ortadoğu ve Avrupa ülkelerine ulaşmak yönünde. İthal çe- lik ürünleri içinde, özelikle soğuk iş takım çeliklerini direk üreticisinden kendimiz ithal edip, müşterilerimize uygun fiyata sunuyoruz. Giderek artan çelik piyasasında, müşterilerimizin de bütçelerine katkı sağlamayı planlıyoruz” ifadesini kullandı.

Bugün itibarıyla beş lazer makinesi ile Kayseri’nin tek fason çelik fabrikası konumuna geldiklerini kaydeden Hakan Özcan, Kayseri OSB’DE 3 bin metrekarelik kapalı alanda üretim yaptıklarını belirterek, ihracatın üretimdeki payının lazer kesim ve plazma kesimde yüzde 80, çelikte ise yüzde 30 olduğunu söyledi. Yakın zamanda beşinci lazer makinesini bünyelerine kat- tıkları bilgisini paylaşan Özcan, çelik üretim kapasitelerini artırarak, müşterilerine kaliteli ürünü daha uygun fiyatlara satmayı hedeflediklerini dile getirdi.

İç pazarda; makina üreticileri, reklamcılar, çelik kapıcılar, mimarlar, damperciler ve beyaz eşya üreticilerinin dahil olduğu geniş bir müşteri portföyüne sahip olduklarını ifade eden Hakan Özcan, “2017 yılında üçüncü ve dördüncü lazer makinemizi, bu yıl beşinci lazer makinemizi aldık. Bu sayede üretim kapasitemizi artırdık, iç ve dış ticarette daha fazla müşteriye ulaştık” dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.