Bursa Uluslararası Blok Mermer Fuarı, 24-27 Ekim’de yapılacak

Sektör Ekleri - - ANASAYFA - ZEHRA ORUÇ / BURSA

Blok mermer üreticileri, ocak işletmecileri ve iş makineleri imalatçıları 24-27 Ekim 2018 tarihlerinde Bursa Uluslararası Blok Mermer Fuarı’nda dördüncü kez bir araya gelecek. Tüyap ev sahipliğinde gerçekleştirilecek fuarı 20 bini aşkın iş insanının ziyaret etmesi hedefleniyor. Tüyap Bursa Fuarcılık ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) organizasyonunda, Maden Mermer Üretici ve Sanayici İş Adamları Derneği (MADSİAD) işbirliğiyle gerçekleşecek olan fuar, Türkiye’de blok mermer konusunda tek ihtisas fuarı olarak dikkat çekiyor.

Sektörün önde gelen firmalarının katılım konusunda yoğun ilgi gösterdiği Bursa Uluslararası Blok Mermer Fuarı, ihracat rakamlarının artmasına ve pazar payının gelişmesine kayda değer katkılar sağlıyor. Fuarın, BTSO ve MADSİAD’ıN katkılarıyla üç yıl gibi bir sürede önemli noktaya geldiğini dile getiren Tüyap Bursa Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü, fuara 2017 yılında 215 firmanın katıldığını ve 20 bin 988 sektör profesyonelinin ziyaret ettiğini, bu yıl yine 20 binden fazla iş insanının ziyaretini hedeflediklerini söyledi.

650 farklı renk ve desende blok mermer sergilenecek

Yoğun ilgi nedeniyle fuarın alanını bu yıl yüzde 20 büyüttüklerini belirten Ersözlü, “2017’de yedi ayrı salon ve açık alandan oluşan, 2 bine yakın blok mermerin sergilendiği toplam 50 bin metrekarelik fuar alanı kapasitemizi, bu yıl yeni ilave ettiğimiz prefabrik yapı ile yüzde 20 büyüterek, 60 bin metrekareye yükseltiyoruz. Böylece sekiz ayrı salon ve açık sergileme alanında, Türkiye’nin farklı ocaklarından çıkarılan 650’nin üzerinde farklı renk ve desendeki 2 bin 500’e yakın blok mermer yer alabilecek” dedi. Ersözlü, 60 bin ton ile sektörün en ağır fuarı olma özelliğine sahip olan Bursa Uluslararası Blok Mermer Fuarı’nın, yeni salon ilavesi ile katılımcı firma sayısında da geçen yıla oranla

yüzde 20 büyüyeceğini ifade etti.

Çin ve Hindistan’dan yoğun katılım bekleniyor

BTSO ve TÜYAP yurtdışı ofisleri koordinasyonu ile sektör ticaretinin hareketli olduğu Çin ve Hindistan başta olmak üzere 50 civarı ülkeden gelecek sektör profesyonellerini Bursa’da ağırlayacaklarını kaydeden İlhan Ersözlü, “Sektör ticareti, yurtdışında olduğu kadar yurtiçinde de etkin. 40’tan fazla şehirden ziyaretçilerin olduğu Bursa Uluslararası Blok Mermer Fuarı, dört gün boyunca oluşturacağı iş hacmi ile marka bir fuar olarak sektörün nabzını tutmaya devam edecek” ifadelerini kullandı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.