Piton Yazılım, Alfa Sistem ile sektöre yerli yazılım çözümleri üretiyor

Sektör Ekleri - - ANASAYFA - ESKİŞEHİR

Yazılım teknolojileri alanında faaliyet gösteren Piton Yazılım, geliştirdiği akıllı ulaşım platformu Alfa Sistem ile yerli çözümler sunuyor. Akıllı ulaşım teknolojilerinde son yıllarda raylı sistemlere odaklandıklarını belirten Piton Yazılım CEO’SU Mustafa Güneş, Alfa Sistem’in entegre mimarisi sayesinde işletme ve araç üstü yazılımlarını tek noktadan yönetebildiklerini söyledi. Güneş, müşterilerine geniş bir yelpazede hizmet veren, tamamen yerli bir firma olduklarını belirtti.

Alfa Sistem ile müşterilerinin, faaliyet gösterdikleri alanda rekabet güçlerini artırarak, kurumsal yapılarını ve iş verimliliklerini daha etkin hale getirmek istediklerini ifade eden Güneş, “Kent içi ulaşımın doğru şekilde planlanması gerekiyor. Bunun için de verilerin doğru şekilde yorumlanması gerekiyor. Sistemimiz; kaynakları verimli kullanarak, maliyet ve bütçe planlamasında yöneticilere doğru ve güncel bilgiler sunuyor. Genel anlamda güncel teknolojileri etkin şekilde kullanarak, yolcu beklentilerinin karşılanması için çözümler üretiyor ve bu da hizmet kalitesinin artmasına, demiryolu sisteminin daha etkin kullanılmasına olanak sağlıyor” diye konuştu. Çok modlu entegre ulaşım sistemi sunabildiklerini de belirten Güneş, “Raylı sistemlerden aldığımız veriyi, diğer ulaşım araçlarına entegre edebiliyoruz ve hepsi tek noktadan yönetilebiliyor” diye konuştu.

Alfa Sistem’in raylı sistemler alanında Eskişehir tramvay hattında İşletme Yönetim Sistemi, Yolcu Bilgilendirme ve Varlık Yönetim Sistemi projeleri kapsamında verimli şekilde kullanıldığını aktaran Güneş, “Ayrıca iki farklı modernizasyon projesi de devam ediyor. Bu projeleri de yakında teslim edeceğiz. Yaptığımız işlerde 7/24 teknik destek sağlıyoruz. Yurt genelinde doğru ve hızlı çözüm sunabilmeyi, yurtdışında da etkin faaliyet göstermeyi hedefliyoruz” dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.