Yeniden yapılanan Staubli pazardaki etkinliğini artıracak

Sektör Ekleri - - ANASAYFA - ARAŞTIRMASERVİSİ

Tuzla OSB’DE 6 bin metrekarelik kapalı alanı bulunan akıllı binasını tamamlayan Staubli; tekstil, robotik teknolojiler ve konnektör olmak üzere üç alanda yapılandı. Staubli, konnektör departmanıyla raylı sistemlere geniş bir yelpazede ürün veriyor. Pazarda yoğun talep görmeye başladıklarını söyleyen Staubli Satış Mühendisi Berk Korucu, “Talebe daha iyi cevap verebilmek istiyoruz. Müşterilerimize daha yakın olabilmek, çözüm ve servis kalitemizi daha da yükseltmek için bu yıl sonuna kadar çalışan sayımızı yüzde 20 artırmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda faaliyetlerimizi sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

Müşterilerine mekatronik çözümler sunduklarını belirten Berk Korucu, Firmaları için 2017 yılının verimli geçtiğini söyledi. Zorlayıcı faktörlere rağmen hedeflerine ulaştıklarını ifade eden Korucu, bu yıl ise çalışma ekiplerini yaklaşık iki kat artırdıklarını dile getirdi. Korucu, “İstanbul Tuzla OSB’DE 6 bin metrekare kapalı alana sahip ve son teknolojiyle inşa edilen yeni akıllı binamızı tamamladık. Yeni binada çalışma koşullarını iyileştirmemizin yanı sıra müşterilerimizle eğitim ve seminer amaçlı buluştuğumuz salonlar bulunuyor” dedi. Ayrıca, fuarları beklemeye gerek kalmadan, ürünlerini tanıttıkları bir sergi alanına kavuştuklarını ileten Korucu, bu yatırımlarıyla eğitim ve tanıtım faaliyetlerini daha da artırmayı planladıklarını söyledi.

Berk Korucu, yeniden yapılandır-

dıkları konnektör bölümü ile raylı sistemler, otomotiv, plastik, kimya, gıda, demir-çelik gibi birçok sektörde uzmanlık gerektiren hızlı bağlantı sistemleri konusunda hizmet verdiklerini bildirdi. Raylı sistemler sektörüne hidrolik, yakıt, soğutma sıvıları, basınçlı hava gibi her türlü akışkanın yanı sıra sinyal, güç, data ve fiberoptik için hızlı bağlantı elemanları sunduklarını dile getiren Korucu, müşteri taleplerine göre tasarlanmış farklı kombinasyonlar da sunduklarının altını çizdi.

Öte yandan, Staubli’nin küresel ölçekte yaklaşık 500 Ar-ge çalışanı ve yaklaşık 2 bin patenti bulunduğu bilgisini veren Berk Korucu, üretimden satışa kadar her departmanlarının sürekli inovasyon bilinciyle hareket ettiğinin altını çizdi. Demiryolu sektöründe zaten çok geniş olan konnek-

tör gamları yanında müşterilerinin farklı beklentilerine de hızlı ve doğru çözümlersunduklarınıifadeedenkorucu, “Kullanıcılara aracısız hizmet vererek, müşterilerin beklentilerini doğru anlamaya çalışıyoruz. Böylece beklentilere uygun ürünleri seçiyoruz veya yeni ürün tasarlıyoruz. Bu süreçte firmamızda çalışan Ar-ge uzmanlarınınveuygulamamühendislerinin payı büyük” diye konuştu.

“Raylı sistemlerde projeler hızlanıyor”

Firmalarının bu yıl kuruluşunun 126’ncı yılını, Türkiye’de ise 22’nci yılı kutladığını belirten Berk Korucu, gerek çalışan profili gerekse hizmet verdikleri sektörlerin dinamik yapısının şirketlerini hala genç bir firma olarak tuttuğunu ifade etti. Global pazara yayılmış 12 üretim tesisleri ve 29 ülke merkezlerinin bulunduğunu kaydeden Korucu, “Toplam çalışan sayımız 4 bin 500 iken Türkiye’de yaklaşık 70 çalışanımız bulunuyor. Bin 500 çalışanımız ise satış ve teknik servis mühendisi. Bu global yapılanma sayesinde global pazarın her yerinde aynı kaliteyi ve memnuniyeti yerel olarak sağlayabiliyoruz” diye konuştu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.