Ebion Kablo, proje bazlı ürünlerle global oyuncu olmayı hedefliyor

Sektör Ekleri - - ANASAYFA - DİLEK SEVAL ASLANTÜRK / DENİZLİ

İstanbul’da 2010 yılında kurulan Ebion Kablo, 2012 yılında faaliyeti durdurulmuş bir kablo fabrikasını satın alarak, ihracat odaklı üretime başladı. Ebion Kablo Genel Müdürü Baki Yıldızaydın, kısa süre içinde fabrikayı modernize ederek, 20 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını dile getirdi. Yıldızaydın, önümüzdeki dönemde proje bazlı ürünlerle global oyuncu olmak istediklerini belirtti.

Ülke ve bölge farklılıklarına göre, ihtiyaç duyulan ürünleri uluslararası standartlara göre üreterek, iş ortaklarının kullanımına sunduklarını söyleyen Baki Yıldızaydın, şöyle devam etti: “18 bin metrekarelik fabrikamız- da 8 bin 500 metrekarelik kapalı alanda faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Üretimimizin yüzde 80’ini başta İngiltere, Hollanda, İspanya gibi Avrupa ülkeleri olmak üzere 50 ülkeye ih- raç ediyoruz. Aynı zamanda Siemens, ABB, Mitsubishi gibi global markaların onaylı markası olmakla beraber, sahip olduğumuz uluslararası belgelerle de küresel ölçekte prestijli projelerde partnerlerimizin çözüm ortağıyız. Katar Doha metrosu, Belarus Gazprom, Dubai Shell, Tüpraş Aliağa ve İstanbul metrosu ile beraber, Türk müteahhitlerinin Katar, Hollanda, Nijerya, Gabon, Kuveyt gibi ülkelerde aldığı projeler konusunda en önemli çözüm ortaklarından biri olmayı başardık.”

Nitelikli projeler ve katma değerli üretimle kâr marjını yükseltmeyi hedeflediklerinin altını çizen Baki Yıldızaydın, Dubai’de bir petrokimya firması için 70 derece ortam sıcaklığında çalışan ve kemirgenlere kar- şı dayanabilecek kablo yaptıklarını, Rusya’da sektöründe öncü bir doğalgaz firmasına ise eksi 40 dereceye kadar dayanabilen özel kablolar ürettiklerini söyledi. Ürettiği kuvvetli akım kabloları içinde, toplu yaşam alanlarında yangın esnasında ortaya çıkan zehirli gaz salınımını önlemek için halogenfree özelliğin ön plana çıktığını dile getiren Yıldızaydın, “Ayrıca alev altında 180 dakikaya kadar çalışabilen FE 180 kablolar da yoğun bir şekilde üretiliyor. Bu tür kabloların maksimum çalışma sıcaklığı 90 derece ve kısa devre sıcaklığı ise 250 derece. Okullar, oteller, tüneller, yüksek binalar, enerji santralleri, bilgi işlem merkezleri ve iş yoğunluğunun fazla olduğu sahalarda bu kablolar kullanılıyor” şeklinde konuştu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.