Beşel, 100 milyon dolarlık ihracat yapmak istiyor

Sektör Ekleri - - ANASAYFA - ENDERYAZICI / ÇORLU

Kablo hammaddesi, esnek ambalaj, endüstriyel ambalaj, havalandırma ve izolasyon folyoları gibi alanlarda kullanılan plastik malzemelerin üretimini yapan Beşel, orta vadede yıllık 100 milyon dolarlık ihracat hedefliyor. Bugün itibarıyla Beşel’in 80 ülkeye ihracat yaptığını ifade eden Beşel Yurtdışı Satış Direktörü Ali Çabuk, “İhracat yaptığımız ülkelerin başında Almanya, İngiltere, Güney Afrika, Suudi Arabistan, ABD, Kanada, Meksika, İspanya, Portekiz, Romanya, Fas ve Tunus yer alıyor. Endüstriyel laminasyonda Avrupa’da etkin olan firmamız; özellikle PE film, bariyer film ve çok katlı laminasyon ürünlerinin ihracatını yapıyor” dedi.

İhracat yaptıkları ülke sayısını 100’e çıkarmak istediklerini belirten Ali Çabuk, ihracatlarının yüzde 60’ının kablo hammaddeleri olduğunu söyledi. Alüminyum folyolu ekranlama bantları, bakır folyolu ekranlama bantları, izolasyon, sargı, ayırıcı kablo folyoları, zırhlama bantları, tela bantlar ve ale- ve dayanıklı bant üretimi yaptıklarının altını çizen Çabuk, “Bu alanda ürünün mukavemet, iletkenlik, sıcaklığa dayanıklılığı gibi özelliklerine önem veriyoruz.yıllık18bintonkablohammaddesi üretiyoruz. Kapasitemizi artırıp, daha fazla müşteriye daha fazla ürün gamıyla hizmet sunabilmek adına her yıl ileri teknolojiyesahipmakineparkımızıgeliştiriyoruz” diye konuştu.

“En büyük 500 şirket arasına girmek istiyoruz”

Yapacakları yatırımlarla orta vadede Türkiye’nin en büyük 500 firması arasında yer almayı hedeflediklerine dikkat çeken Ali Çabuk, “Ayrıca yurtdışında yapacağımız yatırımlarla, yerli ve yabancı çözüm ortaklarımızla hedeflerimizi Türkiye sınırları dışına taşımak istiyoruz” ifadelerini kaydetti. Üretim aşamasında kullandıkları teknolojilere değinen Çabuk, “Ekstrüzyon kaplama, gravür laminasyon, blown film, CPE/CPP, plastik levha, plastik enjeksiyon, dilme, traverse spool sarım teknolojilerini kullanıyoruz. Ayrıca global ölçekte kullanılan teknik bilgi ve beceriyi, sektördeki yenilikleri takip ediyor, sektörümüzle ilgili tüm üretim tekniklerini yakından izliyoruz. Bu kapsamda yurt içi ve dışı fuarlarını aktif olarak takip ediyoruz” dedi. Öte yandan internet üzerinden satış kanalları oluşturma hedeflerinin de olduğunu vurgulayan Çabuk, “B2B satış kanallarını daha etkin kullanmayı amaçlıyoruz. Bu konudaki araştırmalarımızı tamamladık. Bu yılın ikinci yarısından itibaren bu kanal ile yurtdışındaki yeni müşterilere daha kolay ulaşabilmeyi hedefliyoruz”açıklamasındabulundu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.