İzocam, Afrika’ya yönelik çalışmalarına hız verdi

Sektör Ekleri - - ANASAYFA -

Akra Kotoka Uluslararası Havaalanı ve terminal binası için sundukları ürünlerin dış cephe ve çatı yalıtımı ile elektromekanik tesisat için kullanıldığını anlatan Levent Gökçe, bunun yanı sıra 2019 AFCON Afrika Uluslararası Kupası'nın karşılaşmalarının yapılacağı Kamerun'daki Japoma Spor Kompleksi Projesi için de ürün sunduklarını açıkladı. Stadyum alanının inşası için İzocam Foamboard ve İzopor ürünlerinin kullanıldığını aktaran Gökçe, yurtdışında yeni pazar arayışlarının bu sene de süreceğini kaydetti.

Orta vadede 150 milyon dolarlık ihracat hedefliyor

İzocam olarak bugüne kadar yaklaşık 100 ülkeye ürün sundukları bilgisini veren Levent Gökçe, 20 yurtdışı bayisi ile ihracata yönelik çalışmalarının sürdüğünü aktardı. İhracat yaptıkları pazarların başında Türk cumhuriyetleri, Afrika, Balkanlar, Asya ve Or- tadoğu ülkelerinin geldiğini söyleyen Gökçe,busenedevamedenyenipazar arayışı kapsamında Bağımsız Devletler Topluluğu'nda tanıtım çalışmalarının sürdüğünü kaydetti. Ağırlıklı olarak bina ve sanayide kullanılan yalıtım ürünleri ihracatı yaptıklarını açıklayan Gökçe, "Bunların yanı sıra HVAC pazarına yönelik ürünler de ihraç ediyoruz. İhracatı 700 bin metreküpü aşan İzocam, Ortadoğu HVAC pazarının önde gelen üreticileri arasında yer alıyor. 2017 yılında 22.2 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdik. Son beş yılda ihracattan yaklaşık 160 milyon dolarlık satış geliri elde ettik. Gelecek beş yıllık süreçte toplam 150 milyon doların üzerinde ihracat yapmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

2017 yılı performanslarına dair değerlendirmede bulunan Levent Gökçe, 2017'de cirolarını 457.2 milyon TL net satış hasılatı ile yaklaşık yüzde 19 oranında artırdıklarını, bu yılın ilk çeyreğinde ise cirodaki artışın yakla- şık yüzde 50 olduğunu açıkladı.

Zeminden cephe ve çatıya, tesisattan ara bölmelere kadar her uygulama alanı için katma değeri yüksek yalıtım malzesi ürebildiklerine dikkat çeken Levent Gökçe, ürün gamlarında lojistikten soğuk hava depolarına kadar özel ürettikleri yalıtım malzemelerinin de olduğunu kaydetti. Yalıtım sektöründe yedi farklı ürünü aynı çatı altında üretebildiklerinin altını çizen Gökçe, portföylerinde camyünü, taşyünü, ekstrüde polistiren (Foamboard), ekspande polistiren (İzopor ve İzopor Plus), kauçuk köpük (İzocam Flex), polietilen köpük (İzocam PEFlex), yalıtımlı sandviç panel (İzocam Tekiz) ile Trapez levhanın bulunduğunu aktardı.

Yeni ürünlere yönelik Ar-ge çalışmalarının sürdüğünü anlatan Gökçe, 2017 yılında hafif ara bölmeler için geri dönüşümlü malzeme kullanarak geliştirdikleri İzocam Ara Bölme Levhası'nı pazara sunduklarını bil- dirdi. Bu sene ise mineral yün ürün grubunu ise Endüstriyel Bina Levhası (EBL), Endüstriyel Bina Levhası R+ (EBL R+) ve Cephe Levhası olmak üzere üç yeni ürünle genişlettiklerini söyleyen Gökçe, "Uygulama yeri ve ihtiyaca göre tasaralanan yeni ürünlerimiz yüksek ısı ve ses yalıtımıyla yangın güvenliği sağlarken, hafifliği sayesinde kolayca taşınıyor. Esnekliği sayesinde kolayca uygulanıyor ve uygulayıcılara büyük kolaylıklar sunuyor. İzocam olarak global yalıtım sektöründeki gelişmeleri yakından izliyoruz. Üretim teknolojileri anlamında yalıtım sektöründe, globaldeki çalışmaları takip eden Isover'ın deneyiminden faydalanarak, yeni üretim yöntemlerini Türkiye'ye taşıyoruz" şeklinde konuştu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.