Unilever’in ‘Güvenilir Eller’ projesi kapsamında 2 bin 837 şef eğitim aldı

Sektör Ekleri - - ANASAYFA - ARAŞTIRMASERVİSİ

Tüm marka portföyü HORECa'ya yönelik olan ve ev dışı gıda sektöründe her iki noktadan birinde ürünleriyle yer alan Unilever Food Solutions, şeflerin gıda güvenliği alanında eğitim almalarına yönelik çalışmalara odaklandı. Söz konusu çalışmaları 'Güvenilir Eller' projesi ile bir üst seviyeye taşıyan Unilever Food Solutions, proje kapsamında ilk iş birliğini ise bu yıl Alanya Belediyesi ile gerçekleştirdi. Alanya Belediyesi ile yapılan iş birliği kapsamında altı ayda 2 bin 837 şefin gıda güvenliği alanında verilen eğitimlere katıldığını ifade eden Unilever Food Solutions Türkiye, Orta Asya ve İran Genel Müdürü Önder Arsan, ilerleyen yıllarda söz konusu eğitimleri yurt geneline yaymayı hedeflediklerini söyledi.

Unileverfoodsolutionsolarakgeçmiş yıllarda yaptıkları araştırmalarda her 10 şeften sekizinin gıda güvenliği alanında eğitim almayı en önemli ihtiyacı olarak gördüğü sonucuna ulaştıklarını söyleyen Önder Arsan, buradan hareketle tüm şefleri için Türkiye'nin ilk online gıda güvenliği eğitim programını hazırladıklarına dikkat çekti. Gıda Güvenliği Derneği tarafından içeriği oluşturulan ve beş modülden oluşan online eğitim programında, şeflere gıda güvenliği konusunda temel bilgilerin verildiğini kaydeden Arsan, online eğitimleri tamamlayan şeflere Gıda Güvenliği Derneği tarafından onaylı isme özel sertifika verildiğini aktardı.

Bugüne kadar Türkiye genelinde 81 ilden yaklaşık 30 bin şefin guvenilireller.com’a kayıt olarak eğitimlere başladığını bildiren Arsan, şunları söyledi: "19 binden fazla şef ise ismine özel sertifikasını aldı. Projemizde sektör temsilcilerinin desteği çok önemliydi. Sektörün en büyük dokuz meslek birliğinin katkısıyla ‘Güvenilir Eller’ projesinde ulaşılan şef sayısını daha da yukarılara taşıdık. Meslek birliklerinin yanı sıra yerel yönetimlerin de projeye dahil edilmesiyle çalışmanın alanını genişlettik. Turizmbölgesiolmasındandolayıön- celikle bu yıl ilk olarak Alanya Belediyesi ile iş birliği başlattık. Bu iş birliği doğrultusunda altı aylık dönemde artış sağlanarak toplamda 2 bin 837 şef verilen eğitimlere katıldı. İlerleyen dönemde söz konusu eğitimleri tüm Türkiye'ye yaymayı hedefliyoruz."

"Ev dışı gıda sektöründe her iki noktadan birinde varız"

Unilever Food Solutions olarak yaklaşık yüz yıldır 74 ülkede yemek sektörüne hizmet verdiklerini kaydeden Önder Arsan, 2001 yılından bu yana ise Türkiye’de faaliyet gösterdiklerini aktardı. Sahip oldukları global bilgi birikimi ve tecrübeyle şeflerin hayatına kolaylık getirirken mutfaklara verimlilik, işletmelere ise misafirlerinin tekrar gelmelerini sağlayacak çözümler sunduklarına dikkat çeken Arsan, kendilerini sadece tedarikçi değil, aynı zamanda çözüm ortağı olarak konumlandırdıklarını ifade etti. Tüm marka portföylerinin HORECA'YA yönelik olduğunu söyleyen Arsan, "Otel, restoran ve kafeter- yalar için ürün grubumuzda; çorba, tatlı, soğuk sos, bulyon ve çeşni, yemek sosu, krema, yağ, margarin ve çay kategorilerinden ürünler bulunuyor. Türkiye’de Knorr, Lipton, Carte d’or, Calve, Hellmann’s, Rama, Sana ve Becel’i bünyemizde bulunduruyoruz. Ev dışı gıda sektöründe her iki noktadan birinde ürünlerimizle varız" dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.