“30 şehre

Temizlikyolda.com, PİLOTT programı kapsamında başarılı bulunan girişimlerden biri. Kurucusu Hakan Kibar, “30’dan fazla şehre yayılmayı planlıyoruz. Ağır ama sağlam adımlarla büyüyeceğiz” diyor.

Start Up - - Pilott - Özlem Aydın Ayvacı oaydin@capital.com.tr

Temizlikyolda.com, PİLOTT mezunlarından ve aynı zamanda programın ikinci döneminin en başarılı üçüncü girişimi. Şirketin kurucusu Hakan Kibar, ağabeyi Koray Kibar’la birlikte çıktıkları yolda 13-14 yaşından beri e-ticaretten para kazandıklarını söylüyor. Kibar, yazılım, grafik ve sosyal medya alanlarında Türkiye’nin en iyi e-ticaret siteleriyle çalışırken internetteki büyük pazarı gördüklerini söylüyor. Kendi girişimlerini kurmaya karar veren kardeşlere iş fikrini ise anneleri vermiş. 7 milyar TL’lik ev temizliği ve kuru temizleme pazarı dikkatlerini çekmiş. Hakan Kibar, buradan hareketle kurdukları Temizlikyolda.com’un geldiği noktayı ve hedeflerini anlattı.

“İlk siparişlerimizi, 2014 Ocak’ta almaya başladık. 400 bin TL sermayeyle kurulduk. İlk başlarda daha önceki işlerimizden kazandığımız birikimlerimizle Temizlikyolda.com’u finanse ettik. Şu an Türkiye’nin en değerli yatırım ağlarının birinden ciddi yatırım almış durumdayız. Ayrıca Türk Telekom PİLOTT programından 25 bin TL hibe aldık. PİLOTT sunduğu çekirdek sermayesi, eğitimler, mentorluk, danışmanlığının yanında Türk Telekom müşterilerine ulaşma ve Türk Telekom kanallarını kullanma fırsatı veriyor. Müşterilerimizin ev hanımları ve çalışan kesim olduğunu düşünürsek, o evlere ulaşmanın en iyi kanalı da 36 milyon

YATIRIM ALDIK

ÖNCELİK İSTANBUL’DA

Bugüne kadar 1 milyon TL’nin üzerinde bir iş hacmini geride bıraktık. Üye iş yerlerimize ortalama aylık 100 bin TL hacminde sipariş iletiyoruz. Hedefimiz Temizlikyolda.com’u, Kıbrıs’tan sonra diğer ülkelere de taşımak. Ülke içinde 30’dan fazla şehre yayılmayı planlıyoruz. Ağır ama sağlam büyümeyi vizyon edindik. Öncelikle kendi müşterilerimizi önemsiyoruz. Üye iş yerlerimize belirli bir standart ve kalite getiriyoruz. Ev ve ofis temizliğinde yeni bir atılımımız olacak; trafikte, evlere ve ofislere giden Temizlikyolda.com logolu araçlar ve personeller görüyor olacaksınız. Sonra bunu diğer illere taşımayı planlıyoruz, ancak henüz öncelik İstanbul’da.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.