“Yarışma te de devam edecek”

Metro Toptancı Market Türkiye, Capital ve Ekonomist dergileriyle birlikte düzenlediği ‘Sosyal Girişimci Yarışması’na 2015’te de devam etme kararı aldı.

Start Up - - Sosyal Girişim - Ecirik@capital.com.tr

Dünya değişiyor, insanların yaşantıları ve bakış açıları da bu değişime eşlik ediyor. “Sosyalleşebilen”, yeni ihtiyaçlara karşılık verebilen şirketler daha başarılı oluyor. Metro Toptancı Market Türkiye Genel Müdürü Kubilay Özerkan, bu farkındalıkla sosyal girişimciliğin, şirketlerin yeni ihtiyaçlara karşılık vermek için başvurdukları önemli çözümlerden biri olduğunu vurguluyor. Özerkan, Türkiye’de sosyal girişimciliğe bakış açılarını ve verdikleri katkıyı şöyle anlatıyor:

İHTİYACIMIZ VAR

“Sosyal inovasyonlar konusunda çalışan David Bornstein’a göre gerçek yoksulluk parasız olmak değil, bir anlam yaratamamaktır. Bu yaklaşımla yaşadığı topluma bir ‘anlam yaratan’ girişimci iş insanlarını gün ışığına çıkarmak amacıyla geçtiğimiz yıl Capital ve Ekonomist ile ‘Sosyal Girişimci Yarışması’nı düzenledik. Katılımcıların girişimci ruhlarının başka girişimcilere de ilham vermesi ve yeni fikirlerin açığa çıkmasına yardımcı olmak bizim asıl hedefimiz. Bu tür projelerin, sosyal girişimcileri yüreklendirerek daha başarılı projelere imza atmaları yolunda birer dönüm noktası olacağına inanıyoruz.

‘Metro Sosyal Girişimci Ödülleri 2014’ çok başarılı geçti. İzmir’den Diyarbakır’a kadar ülkemizin dört bir yanından 300’ün üzerinde katılımın gerçekleştiği yarışma, Metro ülkeleri arasında en yüksek başvuru ile Türkiye’yi birinci sıraya yükseltti. Diğer yandan aday profilinde kadın ve erkek girişimcilerin birbirine yakın oranda olması da bizi mutlu etti. Bu katılımlar bize bu yolda devam etme gücü verdi. Onlar sayesinde doğru yolda olduğumuzu anladık. İnsana dokunan ve iyiliği hedefleyen girişimcilerimizi yüreklendirmeye ve onlara destek vermeye 2015 yılında da devam ediyoruz. Biz, tıpkı geçen yıl olduğu gibi bu yıl da çok heyecanlıyız ve inanıyoruz ki bu yarışma, toplumsal sorunlara yaratıcı ve yenilikçi çözümler bulunması için itici bir güç olacak.”

REKOR BAŞVURU

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.