TÜRKİYE’DEN GÜZEL HABERLER

Start Up - - Agenda -

FinTech Istanbul tarafından üçüncüsü düzenlenen FinTech 101 eğitimi mart ayının son haftasında tamamlandı. 50’ye yakın öğrencinin katıldığı program, ekosistemin çok farklı oyuncularını 6 hafta boyunca bir araya getirdi.

FinTech Istanbul tarafından yapılan açıklamada FinTech 101 eğitiminin, girişimci, girişimci adayları ve kurum çalışanları için olduğunu, üst düzey yöneticilerin fintech’i daha iyi tanıyabilmesi için “Fintech for Executives” eğitiminin çok yakında gerçekleşeceği belirtildi.

FinTech Istanbul haziran ayında Kopenhag’da gerçekleşecek 10 binden fazla kişinin katıldığı Money2020 Europe etkinliğinde yer alarak Türkiye fintech ekosistemini yurt dışına duyurmayı hedefliyor.

En önemli 10 küresel fintech liderinden birisi olarak gösterilen, dijital kimlik konseptinin gurusu David Birch’ün kitabı “Identity is the New Money” BKM öncülüğünde Türkçe’ye çevrildi. Kitabı BKM üzerinden edinmek mümkün.

Ayrıca Startups.watch tarafından 2017 1. çeyrek Girişimcilik Ekosistemi verileri yayınlandı. Rapora göre fintech tek başına 14,6 milyon dolar ile toplam yatırımlarda yüzde 76’lık paya ulaştı. Raporla ilgili özet yazıya ve raporun tamamına aşağıdaki linkten ulaşılabilir: http://fintechistanbul.org/2017/04/06/turkiye-fintechsektoru-2017ye-hizli-basladi/

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.