STARTERSHUB XO BAŞLADI!

Start Up - - Agenda -

KİMLER DESTEK VERİYOR? StartersHub’ın nesnelerin interneti, büyük veri ve finansal teknolojiler (fintech) girişimlerine özel olarak lanse ettiği ve başarılı girişimlere yatırım garantisi veren StartersHub XO isimli hızlandırma programı 2 Mart’ta başladı. Programa seçilen 15 girişim StartersHub’ın sağladığı faydalara ek olarak program partnerlerinin de sunduğu çeşitli desteklerden faydalanabiliyor. Program, İş Bankası, Microsoft, Intel ve Gedik Yatırım iş birliği ile yürütülüyor. Ayrıca Arçelik, Başakşehir Living Lab, Marsh, Acıbadem Sigorta, Munich Re, Cardtek ve İyzico da programa destek veren diğer şirketler.

ÖN SERMAYE DESTEĞİ 20 BİN DOLAR StartersHub XO programına seçilen tüm girişimler, 20 bin dolar değerindeki ön sermaye desteğine hak kazandı. Programı tamamlamayı başaran girişimler ise 250 bin Euro’ya kadar StartersHub’dan yatırım almaya hak kazanacak. Program başlayalı henüz 2 ay olmasına rağmen seçilen girişimlerden haberler gelmeye başladı. Bulut tabanlı ofis yönetim uygulaması olan NKolayOfis TÜBİTAK bünyesinde bulunan şirketler tarafından 3 ay boyunca denenme anlaşması yaptı.

TAGLETTE 400 BİN DOLAR’LIK YATIRIM ALDI Yenilikçi ödeme sistemi sağlayıcısı Taglette Dünya Perakende Fuarı’na katıldı ve Keiretsu Forum’dan 400 bin dolarlık yatırım aldı. Taşınabilir ultrason teknolojisi şirketi UltraWorks’un Arıkovanı platformunda kampanyası başladı. Bunun dışında programda yer alan diğer girişimler. Pastel, EyeDius, Onlock, Ingenious, Ottoo, Fatura Finansman, Paymes, SafeConnect, Servo Kiosk ve Stardust Project.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.