“TÜRK START UP’LARA 50 MİLYON TL YATIRDIK”

Start Up - - Haber -

YATIRIMLAR Hummingbird VC, 2000 yılından beri Londra, Antwerp ve İstanbul ofisleriyle 10 farklı ülkede faaliyet gösteriyor. Toplam 40’ın üzerinde erken aşama teknoloji girişimine, 150 milyon doların üzerinde yatırım yapan fon, Avrupa’nın önde gelen risk sermayesi fonlarından biri. 2010’dan beri Türkiye’de Armut, Çiçeksepeti, Garajyeri, Gram Games, Modacruz ve Peak Games’e, toplamda 50 milyon TL yatırım yaptık. Bu şirketlerin toplam değeri şu anda 2,5 milyar TL’nin üzerinde.

ALANLAR Aktif fonlarımızın büyüklüğü 100 milyon dolar. Pazaryerleri, fintech, oyun ve SaaS en aktif yatırım yaptığımız alanlar ama teknolojinin dokunduğu her pazar ilgi alanımıza giriyor. Hedefimiz, olağanüstü girişimcilerin global alanda başarılı şirketler çıkarmasına destek olup Türkiye’den teknoloji girişimi alanında daha fazla başarı hikayesi yaratmak ve ekosistemin gelişmesini sağlamak. Bu yolda iyi yol kat ettiğimizi düşünüyorum.

KULLANICILAR Örneğin, Peak Games ve Gram Games’in yurt dışından 100 milyonlarca kullanıcısı var. Çiceksepeti.com, 2016’da Lolaflora markasıyla İspanya, Birleşik Krallık, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Katar ve Kuveyt’te operasyonlara başladı. Yakında Armut.com da yurt dışı operasyonlarına başlıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.