“İLK AŞAMADA KENDİMİZİ ANLATTIK”

Start Up - - Söyleşi / Hamdi Erçelik -

TEKNOLOJİ YATIRIMI eTA’ya bugüne kadar 10 milyon dolarlık yatırım yapıldı. Bu yatırımın önemli bir kısmı da teknolojik altyapı için gerçekleşti. Bizim ilk aşamamız kamyoncuya kendimizi anlatmak oldu. İlk kurulduğumuzda kamyoncu esnafıyla iletişim modelimiz SMS oldu. Cep telefonlarına mesaj atarak, “Bu işlere teklif vermek istiyorsan, yaz gönder” diyorduk.

SÜREÇ DEĞİŞTİ Zaman içinde gelişen teknolojileri iş süreçlerimize entegre ettik ve lojistik sektöründe faaliyet gösteren bir teknoloji şirketi olarak bir dizi yeniliği hayata geçirdik. Akıllı telefonun bu kadar hayatın içine girmesiyle SMS ile yürütülen sürecimizi değiştirdik. Zira 8-9 mesajdan sonra SMS’de dikkat ve ilgi kaybı oluyordu.

KOLAY TEKLİF Kamyoncu ile SMS yoluyla kurduğumuz iletişimi mobil uygulamayla değiştirdik. Yeni uygulama kamyoncuların mevcut tüm işleri görerek herhangi bir komisyon ödemeden ihaleye katılıp kolayca teklif vermelerini sağlıyor. Uygulamayla kamyoncuların cep telefonlarına sürekli iş bilgisi yağıyor. SMS uygulamasından mobile geçişte 3 kat ilgi görmeye başladık.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.