“Hedefte müşteri bulma fikri var”

Microsoft müşterilerinin ihtiyaç duyduğu teknoloji odaklı inovatif çözümlere sahip olan BizSpark Plus üyeleri, geçtiğimiz günlerde düzenlenen Microsoft Start Up Demo Day’de sahneye çıkma fırsatı buldu.

Start Up - - Söyleşi / Hamdi Erçelik -

Microsoft, 5 yaşından küçük teknoloji girişimlerini BizSpark Plus programı ile 2 yıl boyunca 120 bin dolarlık Azure bulut servisleri, ücretsiz tüm yazılım geliştirme ürünleriyle destekliyor. Microsoft’un genç teknoloji girişimlerine sunduğu destekler bununla da sınırlı değil. Özellikle iş geliştirme ve teknik mentorluklarla girişimleri birebir takip eden şirket, belli olgunluğa ulaşan girişimleri ise kendi müşterileriyle bir araya getiriyor. Microsoft müşterilerinin ihtiyaç duyduğu teknoloji odaklı inovatif çözümlere sahip olan BizSpark Plus üyeleri, geçtiğimiz günlerde düzenlenen Microsoft Start Up Demo Day’de sahneye çıkma fırsatı buldu. Microsoft’un ilk kez düzenlediği Start Up Demo Day’le ilgili detayları, bu projenin fikir sahibi olan Microsoft Türkiye Yazılım Teknolojileri Ekosistem Direktörü Behice Funda anlattı:

İŞ GELİŞTİRME DESTEĞİ

“Microsoft olarak bizim en güçlü olduğumuz alanlardan biri müşteri ekosistemimiz. Kurumsal müşteri ağındaki gücümüz ve yaygınlığımız çok büyük. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını, hangi çözümleri aradıklarını, satın alma ve karar verme döngülerini iyi biliyor ve birçok alanda birlikte hareket ediyoruz. Girişimcilerin iş geliştirmelerine de destek olabilmek amacıyla ‘Demo Day’ gerçekleştirme fikri aklımıza geldi. Genellikle girişimci ekosisteminde Demo Day denilince akla girişimlerin yatırım almayı hedefledikleri etkinlikler gelir. Microsoft’un Demo Day’inde ise hedefte yatırım değil, müşteri bulma fikri var. Dolayısıyla girişimciler, doğrudan hedefledikleri müşterilere satış sunumu yapıyor. 5 dakikalık sunumlarla kendi ürünlerini anlatırken sunumlar sonrasında kendilerine ait stantlarda da müşterilerle birebir toplantılar yapabiliyorlar.”

Behice Funda

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.