“Doğru topluluk içerik üretir”

GirlsAskGuys ve KızlarSoruyor’un yaratıcısı Tolga Tanrıseven, yeni bir iş modeli oluşturdu. Girişimci, Micro Moments Lounge adındaki bu yeni platformla iletişimde yeni bir dönem başlatıyor.

Start Up - - Digitals -

Üniversite eğitimi için gittiği ABD’ye yerleşen Türk girişimci Tolga Tanrıseven’in 2008’de kurduğu GirlsAskGuys, kadınların ve erkeklerin birbirlerinden fikir almalarına yardımcı olan bir site. Amerikalı yatırım gruplarından 2013’te ve 2015’te 1’er milyon dolar yatırım almayı başaran site, bugün dünya çapında 20 milyon tekil ziyaretçiye erişiyor. KızlarSoruyor’un kurucusu ve CEO’su Tolga Tanrıseven’le yeni oluşturduğu “Micro Moments Lounge” iletişim modelini konuştuk:

ÖZEL SAYFALAR

“KızlarSoruyor, Google tarafından ortaya atılan bir kavram olan ‘mikro anlar’ ve topluluğun iç içe olduğu yeni bir model geliştirdi. ‘Micro Moments Lounge’ adını verdiğimiz bu modelle markalara özel sayfalar yaratıyoruz. Üyelerimiz ve sitemizin yazarları, kampanya mesajı çerçevesinde sohbetler yaratıyor. KızlarSoruyor’un trafiğinin yüzde 80’i Google’dan geliyor.

YENİ MODEL

Bu gücümüzü yeni reklam modeline taşıdık. Google’da ilgili arama yapan kullanıcıları, markalarla organik bir bağ yaratacak şekilde buluşturuyoruz. İlgili konularda Google’daki içeriklerle sitemizde yine ilgili konularda bulunan içerikleri marka için yaratılan ‘Micro Moments Lounge’ sayfasına taşıyoruz.. Üyelerin her bir hareketini merakla takip ettiği, etkileşimi yüksek fenomen yazarlarımızı, içerik ve etkileşim yaratıp konuya hareket getirmek için Lounge’a davet ediyoruz. Topluluktan gelen ‘Bence, Soru, Video ve Görüşleri’ Lounge’ta yayına alıyoruz. Böylece markanın konuşmak istediği mesaj etrafında tamamen organik, sürekli yenilenen bir sohbet ortamı oluşturuyoruz.”

Tolga Tanrıseven

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.