“YATIRIMCILARA KAPIMIZ AÇIK”

Basın iletişimi yapan BültenGönder.in 3 ay önce yayına başlamasına rağmen başarılı bir grafik çiziyor. Benelux Ülkeleri’ne açılmayı planladıklarını söyleyen kurucu ortaklardan Seçkin Canan, “Beklediğimizden hızlı büyüdük, yatırımcılara kapımız açık” diyor

Start Up - - Hizli Start Up -

Şubat ayında 100 bin TL’lik ön sermayeyle hizmete başlayan BültenGönder.in, basın iletişimi yapan bir start up. Kişi ve kurumların basına ulaşmasına aracı oluyor. Basın bülteni yazımı, dağıtımı ve raporlaması hizmeti veriyor. Haber değeri olan içeriğe sahip, ancak sesini duyurmakta zorlanan kişi ve kurumlara insan odaklı servis sunduklarını söyleyen BültenGönder.in’in kurucu ortaklarından Seçkin Canan, iletişim ajansı Olmadık Projeler’in kurucusu. Online iletişim sektöründeki açığı görüp bu alana yatırım yapmaya karar verdiklerini belirten Canan, BültenGönder.in’in kuruluşunu ve gelişimini şöyle anlatıyor:

FİKİR İŞ ORTAKLARINDAN ÇIKTI

“Olmadık Projeler çatısı altında birlikte çalıştığımız iş ortaklarımızın basın iletişimi konusunda uçtan uca hizmet veren bir yapı olmadığından dert yanmalarıyla ilk fikir ortaya çıktı. Sonrasında yaptığımız pazar araştırmalarında nitelikli içerik üretmeye yönelik bir girişim bulunmadığını ve var olan az sayıdaki servisin sadece basın listelerini kullanıcılara sunarak hizmet verdiğini gördük. Sektörde fark ettiğimiz açık doğrultusunda bir servis olarak basın bülteni yazımı, dağıtımı ve raporlaması hizmeti veren, özel haber çalışmaları için aracı olan en küçükten en büyüğe tüm kişi ve kurumların fayda sağlayabileceği bu servisi oluşturmaya karar verdik.

“HER AY 4 KAT BÜYÜYORUZ”

İş fikrini geliştirme sürecinde basın veri tabanı için farklı kurumlarla iletişime geçtik. Medya takip merkeziyle iş birliği konusunda uzlaştık. Ardından basın iletişimi alanında tecrübeli bir ekip Olmadık Projeler’in deneyimi ve liderliği altında kuruldu. Kasım 2016’da beta yayınına başlayan servisimiz, geçtiğimiz şubat ayında canlı yayına geçti. Bugüne kadar Itelligence Türkiye’den Ersa Mobilya’ya, Sinemasal’dan Kolay İK’ya kadar farklı sektörlerden birçok şirket BültenGönder.in hizmetinden faydalandı. Her ay 4 kat büyüyen bir servis olduk. Elbette bunda yeni bir girişim olmamızın payı büyük. Başladığımız noktaya bakınca, bu kadar kısa zamanda beklediğimizden daha hızlı ilerlediğimizi söyleyebilirim.

BENELUX YATIRIMI

Yatırım sürecinde Olmadık Projeler tüm yatırımı üstlendi ve gerekli giderleri finanse etti. Başa baş noktasına ulaşmadan hiçbir yatırımcının kapısını çalmadık. Bundan sonraki adımda BültenGönder.in yatırımcılara da kapısını açacak. Türkiye operasyonu her geçen gün yere daha sağlam adımlarla basarken yurt dışında da yapılanmamızı genişletmek istiyoruz. Bu konuda ilk görüşmelere başladık. Özellikle medya veri tabanı sağlayıcıları ve farklı ülkelerdeki halkla ilişkiler uzmanlarıyla iletişim halindeyiz. 2018 başında servisimizi Benelux bölgesinden başlayarak genişletmeyi planlıyoruz. En önemli hedefimiz basın iletişimi konusunda alanının en iyisi olmak… Bizim kendimize koyduğumuz hedef bu. Basın iletişimini bir servis olarak sunan yapımızla farklı coğrafyalarda basına ulaşmak ve sesini duyurmak isteyen kişi ve kurumlara en iyi hizmeti sunmak vizyonuyla büyüyoruz.”

Şirket adı: BültenGönder.in Girişimciler: A. Seçkin Canan, Cem K. Sancar Marka: BültenGönder.in Kuruluş tarihi: Ocak 2016 Sektörü: İletişim Faaliyet alanı: Basın iletişimi Melek yatırımcı: Yok Sermaye ihtiyacı: Yok

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.