“10 KAT FAZLA TALEP OLUŞTURDUK”

Satmak istediğiniz evi, 3D ortamda oda oda gezilebilir hale getiren Yuvaco’nun CEO’su Altay Tınar, emlak piyasasında klasik gayrimenkul satış ve kiralama yöntemlerine göre 10 kat daha fazla talep yarattıklarını belirtiyor.

Start Up - - Hizli Start Up -

Yuvako yeni nesil teknolojik bir emlak ofisi. Evini hızlıca satmak isteyen ya da ev arayan kişilerin tüm ihtiyaçlarını, sürecin en başından anlaşmayı yapana kadar takip edip, modern ve teknolojik pazarlama metotlarıyla çözüm üretiyor. Klasik emlakçı deneyimini değiştirmek hedefiyle yola çıkan start up’ın kurucuları daha önce teknoloji girişimlerini çeşitli kademelerde yönetmiş 4 kişilik bir ekip. Yuvako CEO’su ve Kurucu Ortağı Altay Tınar, 1 milyon TL yatırım yaptıkları girişimleriyle ilgili şu bilgileri veriyor:

TEKNOLOJİ KÖKENLİLER

“Yuvako’nun kurucuları olarak daha önce teknoloji girişimlerini yönetmiş bir ekibiz. Gayrimenkul alım satımı, insanın hayatındaki en önemli ticari kararlarından biri. Bu kararın Türkiye’de hala klasik ‘emlakçı’ modeli çerçevesinde düşük bir müşteri memnuniyetiyle verilmesi bizim gibi yenilikçi teknolojilere hakim bir ekipte çok daha iyisinin mümkün olduğu fikrini uyandırdı. Sonrasında yeni bir ev almak ya da evini satmak isteyen kişilerin yaşadığı problemlere teknolojik ve müşteri memnuniyeti odaklı çözümler sunan Yuvako ortaya çıktı.

“3D İLE ODA ODA GEZDİRİYORUZ”

Satmak istediğiniz evi özel bir teknoloji sayesinde 3D ortamda oda oda gezilebilir hale getiriyoruz. Bu da aynı anda yüzlerce kişinin evinizi, oraya bizzat gelmek zorunda kalmadan gezmesini ve sadece ciddi alıcıların ziyaret etmesini sağlıyor. Özellikle sattığı mülkte halen oturan ya da kiracısı olan ev sahipleri, bu yöntemi ev sakinlerini daha az rahatsız ettiği için avantajlı buluyor. Ayrıca evin ve çevrenin özel videosuyla ilgili profesyonel fotoğraf çekimini de kurguluyoruz. Durgun piyasalarda ev satmak kendimizi kanıtlamamız için aşmamız gereken bir zorluktu. Afiş asmak ve internetteki ilan sitelerini kullanmanın ötesinde, doğru alıcılara hızla ulaşacak satış ve pazarlama aktivitelerini yöneterek sonuç alabildiğimizi gördük. Yuvako olarak eviniz için ürettiğiniz özel içeriği, Instagram, Facebook, YouTube, Google gibi kanallardan doğru alıcıların önüne çıkarmak için yatırım yapıyoruz. Bu sayede klasik yöntemlere göre 10 kata kadar daha fazla talep oluşturarak, evin kısa sürede ve doğru fiyata satılmasını sağlıyoruz.

4 BİN KİŞİ BAŞVURDU

Hizmet vermeye başladığımız ekim ayından beri çok hızlı yol aldık. Şu anda portföyümüzde yüzlerce ikinci el konut ve 13 sıfır inşaat projesi bulunuyor. 4 binin üzerinde alıcı ve satıcı adayı hizmetlerimizden faydalanmak için bize başvurdu. Her ay 10’un üzerinde satış ve kiralama anlaşmasına aracılık ediyoruz. Bu rakam da hızla artıyor. Yuvako’nun yenilikçi ve müşteri memnuniyeti odaklı felsefesine inanan tecrübeli ofislerle birlikte çalışıyoruz. Bunun ilk örneğini Zekeriyaköy’ün önde gelen gayrimenkul ofislerinden Vis Gayrimenkul ile başlattık. 2017’nin başından itibaren Zekeriyaköy’de YuvakoVis markası altında hizmet veriyoruz. Büyük şehirlerimiz öncelikli olmak üzere büyümeyi hedefliyoruz. Çok yakında hedefimizde satış ve kiralama rakamlarımızı günde 1 eve kadar yükseltmek var. Türkiye’de emlak danışmanlığı alanında akla ilk gelen marka olmak ve klasik emlakçı deneyimini değiştirmek de hedeflerimiz arasında.”

Şirket adı: Yuvako Teknoloji AŞ Girişimciler: Altay Tınar, Melih Herman, Selen Erdem, Can Erenberk Marka: Yuvako Kuruluş tarihi: Ekim 2016 Sektörü: Gayrimenkul danışmanlığı Melek yatırımcı: Yok Sermaye ihtiyacı: Var

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.