“HEDEF PAZARIMIZ MENA VE DOĞU AVRUPA”

Start Up - - Mobil Girişim -

Qumpara, alışveriş fişinin fotoğrafını çekip gönderen tüketicilere, anında dijital ödüller kazandıran bir mobil uygulama. Böylece markalar ve perakende zincirlerine, herhangi bir teknolojik ya da lojistik yatırıma gerek olmadan, saatler içerisinde satış ve sadakat kampanyaları kurgulayabilme imkanı veriliyor. Uygulama, fişleri analiz etmek için OCR ve “machine learning” algoritmaları kullanıyor.

SİHİRLİ DEĞNEK ETKİSİ

Yaklaşık 9-10 aylık bir Ar-Ge sürecinden sonra Aralık 2015’te Nobium’u kuran Banu Turgut ve Nilhan Gür, 2016 Şubat’ta Qumpara ürününü hayata geçirdi. 100 bin TL’lik ilk yatırımını Erdem Yurdanur’dan alan girişimin kurucularından Banu Turgut, yıl sonunda 50 bin kullanıcıya ulaşmayı hedeflediklerini, önümüzdeki yıl ise MENA bölgesinde ve Doğu Avrupa pazarında bulunmak istediklerini belirtiyor. Girişimin kuruluş aşamasını şöyle anlatıyor:

TÜM SORUNLARA ÇÖZÜM

“Hızlı tüketim markalarının ürün ambalajı üzerine şifre basmaya, şifre kartı dağıtmaya gerek olmadan, direkt olarak alışveriş yapan tüketiciye yönelik sadakat yaratacak kurgular hayata geçirmesi üzerine neler yapacağımızı çok araştırdık. Fiş üzerine kuracağımız kurgunun markaların tüm sorunları çözümleyeceğini gördük. Fişleri okuyabileceğimizi gördüğümüzde sektördeki saygın birkaç markayla görüşmeler yaptık. İş fikrimiz hakkında olumlu dönüşler alınca ürünümüzü hayata geçirdik.”

Banu Turgut Nilhan Gür

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.