10 start up’ın fark yaratan çözümleri

Start Up - - Söyleşi / Hamdi Erçelik -

Yubi: Chatbot teknolojisini kullanarak markaların müşterilere yanıt vermesini sağlayan bir robot yazılım. Web sitelerindeki online chat programlarının arkasında insan yerine robot yazılımların konuşmasını sağlıyor.

Bunsar: Online alışverişte önemli bir sorunu çözüyor. Görüntü işleme teknolojisini kullanarak bir resimde gördüğünüz her türlü kıyafeti ve benzerlerini online alışveriş sitelerinden sizin için buluyor.

Peoplise: Kurumların işe alım süreçlerinde önemli bir zaman alan, yüz yüze görüşmelerin büyük bir kısmını video üzerinden gerçekleştirerek İK süreçlerini dijital ortama taşıyor.

Artiwise: Textwise, bulut tabanlı, kendi kendine öğrenen ve NLP destekli metin analitik platformu. Veri analistleri ve uygulama geliştiricileri, makine öğrenimi bilgisi olmadan sosyal medya üzerindeki bilgileri modelleyebiliyor.

Evreka Core: Atık toplama sistemlerini akıllı yapan, hem maliyetler hem karbon emisyonu açısından yüzde 55’e kadar iyileştirme sağlayan bir çözüm.

IPTV: Ekonomik, kolay, hızlı, etkileşimli yayın ve internet televizyonu olan IPTV ICMS, internet kullanıcılarına çok hızlı ve ekonomik bir şekilde yayın sağlıyor.

Kuartis: Lisanslı spor yayınları ve filmler gibi canlı ve isteğe bağlı içeriğin telif hakkı ihlallerini izleyen ve bunları tespit eden proaktif bir çözüm.

Poi: Müşterilerin ihtiyaçlarını analiz edebilen bir IOT çözümü. Alışveriş merkezleri ve havaalanları gibi büyük karmaşık alanlarda kapı içi navigasyon sağlayabiliyor.

Segmentify: SaaS modeliyle akıllı ürün önerileri sağlayan çözüm. IT iş gücü olmaksızın kişiselleştirme kampanyaları da sunuyor.

Urbanstat: Karmaşık ve düzensiz veriyi bütünleştirilmiş ve kesin bilgiye çeviren bir araç. Sigorta şirketlerine yardımcı olabilecek bu çözüm lokasyon bazlı çalışarak risk yönetimini kolaylaştırabiliyor.

Microsoft’un ilk kez düzenlediği Start Up Demo Day’e katılan start up’lar sundukları farklı çözümlerle büyük ilgi gördü.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.