YACHT TEST

Yacht - - İÇİNDEKİLER -

Amerikalı Sea Ray’in hızlı ve eğlenceli spor teknesi Sea Ray 280 SLX…

Amerikalı Sea Ray’in, yüksek performanslı spor tekne serisi SLX, 2016 başında yenilenmişti. Su sporları ve gezi teknesi karışımı lüks tekneleri barındıran seriye eklenen dört yeni modelden biri olan 8,69 metrelik 280 SLX, performansı kadar lüks donanımıyla da dikkat çekiyor. 15 kişiye konforlu bir oturma alanı sunan bowrider tasarımlı tekne, parti için çok fazla alana sahip...

STest EYÜP ÖZEL, Test fotoğrafları ONUR ÇAKMAK ekiz farklı seride, 6 metreden 20 metreye kadar 50’ye yakın modeli bulunan Sea Ray’in SLX serisi dokuz teknede oluşuyor. Seriye geçen sene 230, 250 ve 310 ile birlikte 280 SLX de katıldı. Selefi 270 SLX’e kıyasla kokpit alanı yüzde 17 büyüyen 280 SLX bowrider tasarımıyla 15 kişiye kadar konforlu bir oturma alanı sunuyor. Donanımları arasında hidrolik yüzme platformu, hidrolik rollbar’lı bimini, güçlü ses sitemi, su sporları kulesi, deri kaplı koltuklar ve kapalı tuvalet kabini bulunan 280 SLX, lüks bir tekne olarak karşımıza çıkıyor.

Kayak ve wakeboard gibi su sporlarına uygun olduğu gibi iyi bir gezi teknesi de olan 280 SLX, Türkiye’de ilk kez Şubat 2017’de Avrasya Boat Show’da sergilendi. Fuarın ardından denize indirilen tekneyle Tuzla’da test seyrine çıktık.

HİDROLİK BİMİNİ

8,69 metrelik Sea Ray 280 SLX, hem kayak hem board çekiyor hem de iyi bir gezi teknesi. Genelde kayak teknenin seyri iyi değil derler ancak 280 SLX bu iki özelliği birden bünyesinde barındıracak şekilde tasarlanmış.

Tekneye kıçtaki sabit yüzme platformundan biniyoruz. Paltformun sancak yan tarafında denize iniş merdiveni bulunuyor. Altında ise opsiyonel olarak sunulan, su sporları için kolaylık sağlayan hidrolik ek bir yüzme platformu daha var. Platform sonrası güneşlenme yatağı olarak değerlendirilmiş ancak bu yatak, koltuğa da çevrilebiliyor.

58

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.