HEYECAN UYANDIRAN BIR PROJE:

Yacht - - REFİT -

M/Y SEA BRIGHT

İki yıl önce M/Y Sea Bright’in sahibi KRM Yacht ile iletişime geçer ve Kerem Başer ile ekibini teknesine ekspertize davet eder. Başer ve ekibi de gerekli keşifte bulunurlar. Tekne sahibinin istekleri ciddi bünyesel değişiklikler içerdiğinden, zorlu bir sürecin kendilerini beklediğinin farkındadırlar. Sonuç hem KRM Yacht ekibini hem de tekne sahibini tatmin eder. Ancak sonuca giden yolda neler olduğu önemli.

İlk adımı dizayn ekibi atar ve müşterinin istekleri doğrultusunda M/Y Sea Bright’ın üç boyutlu modeli hazırlanır. Böylelikle teknede yapılacak değişiklikler görsele dökülmüş olur. Teknesinin yapılmış halini gören tekne sahibi daha da heyecanlanarak iki gün içinde teknesini tersaneye çeker. KRM Yacht da hızla söküm-kesim işlemlerine girişir. Salon, kıç havuzluk, kıçtaki güneşlenme alanı ve tüm güverte tikleri bir ay içinde tamamen sökülür. Bir yandan da yapılan çizimlere göre özel imalat olan oval kapının iki ay sürecek yapımı da başlar. Yeni mobilyalar için malzeme alımı da cabası. Ekipte heyecan iyiden iyiye tırmanmaya başlar. Tam bu esnada tekne sahibi elinde olmayan nedenlerden dolayı projeyi durdurma kararı alır. Sökülmüş ve kesilmiş halde olan tekne, yarım kalmış dış imalatlar, hepsi yarım kalır. Bu durum bir sene sürer ve Sea Bright tersanede öylece konuk edilir.

Ve beklenen güzel haber nihayet gelir: Projeye devam süreci başlamıştır. Herkes sezona dört ay kala büyük bir özveriyle çalışarak projeyi planlanandan iki hafta önce tamamlar. Tekne, mayısın ikinci haftası denize indirilir ve 10 günlük deniz testleri sonrasında da sahibine teslim edilir. Kerem Başer ve ekibi, başlangıçta hayal gibi gelen tüm modifikasyonları en iyi şekilde uygulayarak güzel bir sonuca imza atarlar. Bugün Sea Bright ait olduğu yerde ve yeni yüzüyle seyir halinde...

Sea Bright'ın refit süreci, teknenin üç boyutlu tasarımlarının hazırlanmasıyla başlar. Süreç sonunda ortaya çıkan yeni tekne, tam da hayal edilen sonuçtur.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.