HACİMLİ ANA GÜVERTE

Yacht - - KAPAK KIZI -

Marinanın karşı kıyısında kıçtankara bizi bekleyen tekneye servis botuyla gidiyoruz. Platformdan sonra eriştiğimiz ana güvertenin havuzluğu 64 metrekarelik devasa bir alan ile bizi karşılıyor. Kıçta büyük bir kanepe, onun önünde kalabalık gruplar için büyük bir yemek masası ve kanepenin gerisinde de geniş güneşlenme alanı yer alıyor.

Havuzluğun altı, yani lazaret, beach club’a ev sahipliği yapıyor. Kıçtaki hidrolik kapak denize açılınca ortaya çıkan beach club’da, banyo, tuvalet, bar, giyinme odası bulunuyor. Onun ön tarafında da makine dairesi yer alıyor. Makine dairesine buradan geçiş olduğu gibi ana güverte sancak yan yoldan da erişilebiliyor.

Havuzluk ile salon, tamamıyla açılan üç parça kayar cam kapı ile ayrılıyor. 48 metrekarelik bir yaşam alanı sunan salon Numarine teknelerinde alışık olduğumuz aydınlık mekân tasarımının devamı niteliğinde ve yine büyük yan camlarla gün ışığını en yüksek şekilde içeriye alıyor. Tavan yüksekliği ise tam 2,05 metre.

Salonun iskele tarafı büyük bir oturma grubuna ayrılmış. Koltuğun önünde üzeri aynalı büyük bir orta sehpa yer alıyor. Sancakta dev ekran bir LED TV ve yine onun ilerisinde, ortada büyük bir puf konumlandırılmış. İç tasarımı da Can Yalman’a ait yatın iç mekân tasarımında iç mimar Esra Ergün Kazmirci’nin de imzası var. Yat sahibinin isteğine göre şekillenen dekorasyonda hareketli mobilyalar B&B-Maxalto ve Gobi gibi markalardan seçilmiş.

Salonun baş tarafı yemek bölümüne ayrılmış. Sekiz kişilik ahşap yemek masası koyu kahverengi deri koltuklar ile kombinlenmiş. Üzerinde şık bir aydınlatma olan yemek masasının hemen arkasındaki duvarda da aydınlatılmış Oniks mermer panel kullanılmış.

Ana güvertede salondan sonra iki kapı ile baş tarafa geçiliyor. İskeledeki kapı mutfağa ve oradan da başaltındaki mürettebat alanına ulaştırıyor. Sancaktaki kapı ise bir hole açılıyor ve buradan spor salonuna, ana güvertedeki master VIP kamaraya ve alt ile üst güvertelere geçiş var. Böylece mürettebat ile konukların yaşam alanları ayrılmış ve mürettebat çalışırken hiçbir şekilde konukların alanından geçmiyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.