Söylerim olur biter

ERDOĞAN: TEOG’U İSTEMİYORUM, KALDIRILMALI

Yeni Asya - - Baş Sayfa -

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ben TEOG olayını istemiyorum ve bunu da artık yanlış buluyorum. TEOG’UN kaldırılması lâzım. Biz TEOG’LA mı geldik? Ne TEOG vardı, ne birşey vardı” diyerek TEOG’UN kaldırılması için talimat verdiğini söyledi.

Erdoğan “Ben Sayın Bakana söyledim, yarın zaten Sayın Başbakanımızla da burada görüşmem var, kendisiyle bunu paylaşacağım. Bak böyle böyle. Haa başı bu böyle başlamış veya önümüzdeki haa devam edecek, bu konuda artık kararı kesinlikle sür’atle alalım Başbakanım, bunlardan kurtaralım bu ülkeyi” ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI Erdoğan, bir televizyon yayınında gündeme ilişkin sorulara cevap verdi. Erdoğan kendi başbakanlığı döneminde 2013-2014 öğretim yılında uygulamaya giren TEOG için: ‘Ben TEOG olayını istemiyorum ve bunu da artık yanlış buluyorum. TEOG’UN kaldırılması lâzım. Biz TEOG’LA mı geldik? Ne TEOG vardı, ne bir şey vardı” diyerek TEOG’UN kaldırılması için talimat verdiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan TEOG ile ilgili soruya şöyle cevap verdi: “Şu anda tabiî yine millî eğitimde bazı eksiklerimiz yok mu? Var. Bunları da aşacağız. Meselâ en büyük eksiklerden bir tanesi, bugün arkadaşlarım söyledi, çünkü ben talimatım verildiği zaman bu talimatın biteceğini biliyordum. Meselâ ben TEOG olayını istemiyorum ve bunu da artık yanlış buluyorum. TEOG’UN kaldırılması lâzım. Biz TEOG’LA mı geldik? Ne TEOG vardı, ne bir şey vardı.”

‘Kaldırılacak Hemen, Kaldırdık, bitti’

TEOG’A yönelik süreç konusunda da Erdoğan, “Kaldırılacak hemen, kaldırdık, bitti. Bunun kararını verecek olan hükümettir. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı olarak bunu Bakanıma, Başbakanıma bir kere söylerim olur biter. Ama ben Sayın Bakan’a söyledim, yarın zaten Sayın Başbakanımızla da burada görüşmem var, kendisiyle bunu paylaşacağım. Bak böyle böyle. Haa başı bu böyle başlamış veya önümüzdeki haa devam edecek, bu konuda artık kararı kesinlikle sür’atle alalım Başbakanım, bunlardan kurtaralım bu ülkeyi. Biz artık böyle ilkel bir durumda değiliz, o geçmişte kaldı, neler çekti bu ülke yetti artık” dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.